Bakkenilt pidime kodus vastu võtma ENBLi esimese kaotuse

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas kalendriaasta esimeses mängus Taani esiklubi Bakken Bearsi ning pidi vastu võtma Põhja-Euroopa liiga esimese kaotuse numbritega 71:94. Robin Kivi ja Rain Veideman tõid võrdselt 14 punkti ja noppisid kolm lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoones 662 inimese ees peetud kohtumises jäid võõrustajad avaveerandi keskel küll viiepunktilisse kaotusseisu, ent veerandi lõpuks tõi Anatoliy Shundeli vise tabloole 24:24 viigi. Teisel veerandil jäid tartlased aga hätta nii kaitses kui rünnakul ja nelja mänguminutiga lasti Bakkenil teha 11:1 spurt. Poolajaks juhtis Bakken 47:33.

Teisel perioodil ära antut enam tagasi teha ei õnnestunudki. Tartu rünnak läks küll pisut paremaks, kuigi visketabavus ei olnud kiita. Samas said Taani klubi mängijaid üsna kiireid vastukorve ja nii suurendasid nad tasapisi eduseisu veelgi. Kolmanda veerandi lõpuks näitas tabloo Bakkeni 72:55 eduseisu ja mängu võitsid nad lõpuks kindlalt seisuga 94:71.

Tartu parimatena kogusid nii Rain Veideman kui Robin Kivi võrdselt 14 punkti ja kolm lauapalli. Anatoliy Shundel lisas 12 punkti. Rinalds Malmanis oli üheksa punkti ja kaheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Aarhusi Bakken Bearsi vedas aga ameeriklane Deandre Pinckney, kes sai 30 mänguminutiga kirja 26 punkti ja 14 lauapalli. Ryan Evans ja Noah Churchill lisasid võrdselt 16 punkti, Malik Parson 14 ja Skyler Bowlin 10 punkti ja seitse korvisöötu.

Põhja-Euroopa liiga kaheksaliikmelises A grupis on Tartu meeskonnal kirjas kolm võitu ja üks kaotus ning sellega püsitakse veerandfinaali kursil. Bakken Bears on võitnud kõik kolm senipeetud kohtumist.

Sel nädalal ootab tartlasi ees ka Eesti-Läti liiga võõrsil mäng kui laupäeval, 6. jaanuaril sõidetakse Riiga mängima sealse VEFiga. Taas kodus mängivad tartlased teisipäeval, 9. jaanuaril ja siis tuleb külla Taani võistkond Svendborg Rabbits.

No Comments

Comments are closed.