Arnas Velička: minu religioon on korvpall!

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna mängujuht Arnas Velička on Tartusse jõudnud otse korvpalli mekast Kaunasest. Kuidas leidis 18-aastane andekas leedukas tee aga Emajõe kallastele?

„Treener Priit Vene,” ütleb Velička konkreetse põhjuse, miks ta Tartus mängib. „Tulin Žalgirisest Tartu Ülikooli korvpallimeeskonda laenule, sest Kaunases mulle piisavalt mänguaega ei jagunud,” lisab 18-aastane mängumees. „Kuna treener Priit Vene on Žalgirisega väga tihedalt seotud ja tunneb sealset süsteemi hästi, siis mõtlesingi siin proovida! Ja ma olen õnnelik, et ma praegu just siin mängin,” ütleb tagamängija.

Korvpall voolab veres

Aga tagasi algusesse! Esimesed mälestused korvpalliga on Veličkal läbi ja lõhki seotud Kaunase Žalgirisega. „Mäletan, kuidas ma isaga mängudel käisime, see oli kõik väga võimas,” meenutab 195 sentimeetrit pikk mängumees. “Just sealt see kõik alguse saigi!” Mitmekülgne Velička proovis lapsena ka jalgpalli, mängis võrkpalli ning käis ka ujumistrennis, kuid nagu leedukatele kombeks, sai korvpall alati võitu. „Korvpall on Leedus religioon,” arutleb mängumees, et korvpall trenn oli justkui loogiline samm.

Neljalapselisest perest pärit Velička lisab, et ta pole ainus, kes tema peres ühel või teisel viisil korvpalliga seotud on. „Ka minu isa mängis korvpalli, kuid sai vigastada ning otsustas ülikooli ajal mängimise lõpetada,” räägib leedukas. „Minust aasta vanem vend käis samuti korvpalli trennis ning mängisime aastaid ka samas tiimis. Vend otsustas, et keskendub hoopis ülikoolile ning profitasemel mängimine talle huvi ei pakkunud,” lisab ta.

Sihikindlus tagas pileti Barcelonasse

Oma noorele elueale vaatamata on Arnas Velička mänginud ka FC Barcelona B ridades. „Olin toona 16-aastane, jäin ühel noorte turniiril neile silma ning nii mind Barcelonasse kutsutigi,” meenutab noormees. Kuidas õnnestus noorel leedulasel aga Hispaanias pallida? Velička rõhutab, et selle taga on kõva töö ning alati tuleb endast maksimum anda, siis ei ole miski võimatu.

Just sarnase mentaliteedi tõttu on leeduka üheks eeskujuks olnud läbi aegade ka Kobe Bryant. „Kirg korvpalli vastu ja meeletu töökus on omadussõnad, mis teda iseloomustavad,” räägib Velička Bryantist vaimustunult. Tagamängija on veendunud, et sihikindlus viib alati soovitud eesmärgini.

Leedu esindamine on auasi

Lisaks klubikarjäärile on Velička näidanud säravaid tulemusi ka rahvusmeeskonna särki kandes. Nii on ta U16 ja U18 koondise ridades kaela saanud Euroopa meistrivõistluste hõbeda. Pronksi on ta meeskonnaga võitnud aga U17 MMilt. Just rahvuskoondise esindamine on leeduka jaoks väga suureks auks. „See on kirjeldamatu tunne, mis tekib oma rahvuskoondist esindades,” räägib Velička. „Väiksena unistavad sellest ju kõik. Loodan, et ühel päeval murran ka A-koondisesse.”

Paremaks iga päevaga

„Siin Tartus on minu eesmärk saada paremaks iga päev,” räägib leedukas. „Lisaks annan endast alati kõik, et meeskond võiduni viia,” lisab ta.

Mis on noore leeduka eesmärgid, aga suuremas plaanis? Velička sõnul on oluline alati püüelda paremuse poole. „Ma tahan jõuda maksimaalselt kaugele. Kuhu ma oma karjääriga ka välja ei jõua, olen kindlasti õnnelik, sest tean, et olen selle nimel andnud endast maksimumi!”

Arnas Veličkat usutles Laura Kalam

Arnas Velička
Sünniaeg: 10.12.1999
Pikkus: 195cm