Alguse ebakindlus maksis Krasnojarskis mängu

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidi Venemaal Krasnojarskis vastu võtma kindla 68:87 kaotuse sealselt Eniseylt. Terve mängu tagaajaja rollis olnud tartlaste parim oli 21 punktiga Gert Dorbek, kaugviskeid tabas ta seejuures 5/8.

Kümne mehega Siberisse sõitnud tartlased jäid kohe mängu alguses suurde kaotusseisu ja suures hädas oldi nii kaitses kui oma rünnakute lõpetamisega. Gert Dorbeku oli esimese viie minuti jooksul ainus, kes korve tõi ning tema 11 punkti leevendasid natukenegi kaotusseisu. Avaveerandi lõpuks oli kaotusseis juba 17:29.

Teisel veerandil hakkas küll TÜ/Rocki poolel korve tulema ka teistelt meestelt, aga pidevalt oldi siiski sammu või paari jagu võõrustajatest maas ja nii suurenes vahe veelgi. Poolajapausile mindi 34:50 tagaajajana.

Kolmandat veerandit alustasid TÜ/Rocki mängijad endisest näljasemalt. Ette võtsid nii Brian Harper kui Janar Talts ning mängu hakkas pisutki rõõmsamaid toone tagasi tulema. Tasapisi saadi vahe kümnekonna punkti kanti ning veerandaja lõpetas Timo Eichfussi korv, mis kaotusseisu seitsmepunktiliseks tegi seisul 56:63.

Neljanda veerandaja esimestel minutitel oli Marek Doronini korvist seis 58:63, aga lähemale tartlased enam ei jõudnudki. Alexey Vzdykhalkini korvidest läks Enisey taas eest ära ning peagi oli Enisey taas paarikümne punktiga ees. Mängu lõpuvile kõlades näitas tabloo võõrustajate 87:68 võitu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul jäi mäng esimestesse minutitesse.

„Mängu algus pani terve selle mängu paika – andsime nelja-viie minutiga rumalate pallikaotustega mängu täielikult vastastele. Selg vastu seina mäng ja anda niimoodi kohe initsiatiiv ära on lubamatu. Kui positiivset otsida, siis kolmandal veerandil saime jõuga mängu tagasi ja oli paar olukorda, kus oleks saanud veel ja veel kruvi kokkupoole keerata, aga mingil hetkel tuli sein ette ja vastaseid said mängu jälle enda kontrolli alla,Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parimana kogus Gert Dorbek 21 punkti ning tabas kaheksast teele saadetud kaugviskest viis. Evaldas Žabas lisas 12 punkti ja neli korvisöötu.

BC Enisey vägesid juhtis ääremängija David Kennedy 19 punkti ja 10 lauapalliga. Tony Taylor tõi 16 punkti ja andis neli korvisöötu. Delroy James sai ka kirja kaksikduubli visates 14 punkti ja võttes 11 lauapalli. Tim Ohlbrect lisas 13 ning Alexey Vzdykhalkin 11 punkti.

TÜ/Rockile oli see kolmas kaotus FIBA Europe Cup vahegrupis ning Eniseyle esimene võit. Vahegruppi juhib täisedu kolme võiduga Elan Chalon, keda tartlased võõrustavad teisipäeval 19. jaanuaril. Enne seda võtab TÜ/Rock aga kodus vastu TLÜ/Kalevi ja seda reedel, 15. jaanuaril kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar