Alexela meistriliigat alustati võidukalt

Tartu Ülikooli/Rock mängis oma esimese ametliku mängu kodupubliku ees võõrustades Alexela korvpalli meistriliigas Tallinna Kalevit. Avamängu kohta rabeda ja skoorivaese mängu võitis TÜ/Rock kindlalt 60:40. Vincent Simpson oli üleplatsimees 17 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes meeskonna poolt välja tehtud avamängu vaatama täismaja publikut – juba mõni tund enne avavilet olid Piletilevi süsteemis jagatud tasuta mängupääsmed otsa saanud. Meeskonnad alustasid tasavägiselt ja alles pärast 12:11 lõppenud avaveerandaega said tartlased oma masina pisut paremini käima ja poolajaks oli eduseis suurendatud neljapunktiliseks – 29:25.

Kolmandal veerandajal suudeti aga pealinlased hoida tükk aega kuival ning heasse hoogu sai Vincent Simpson, kelle kaugvisked meeskonna turvalisse eduseisus viisid. TÜ/Rock võttis lõpuks kindla 60:40 võidu ja kirjutas sellega reglemendi kohaselt turniiritabelisse kaks võitu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul andis täismaja meeskonnale hea õppetunni. „Kõigepealt tänud publikule – üllatavalt palju rahvast oli esimese mängu kohta. Kindlasti oli täismajast palju abi, sest tekitas meestele ka heas mõttes krambi sisse, eriti esimesel poolajal,“ sõnas Kullamäe. „Teisel poolajal oli juba parem ja esimese poolaja rünnakutel rabistamine ja kerged eksimusi lihtsatelt positsioonidelt hakkasid vähenema. Esimese ametliku kodumängu kohta enamvähem rahuldav, aga kindlasti peame oma asju edasi tegema ja teatud mänguolukordi paremaks lihvima.“

Kolm kaugviset tabanud Vincent Simpson viskas 17 punkti ja võttis neli lauapalli. Kõik oma punktid esimesel poolajal visanud Uros Lukovic lõpetas 12 punkti ja kaheksa lauapalliga. TÜ/Rockil ei teinud kaasa vigastusest taastuvad Janar Talts ja Marek Doronin.

Ainsa kalevlasena kogus kahekohalise punktisumma Reimo Tamm visates 11 punkti.

TÜ/Rock teeb järgmisena avamängu Balti liigas, kui kolmapäeval, 9. oktoobril sõidetakse Riiga revanšeerima eelmise aasta veerandfinaalide valusat allajäämist Riia Barons kvartalsile. Taas kodus mängib TÜ/Rock laupäeval, 12. oktoobril ning siis võõrustatakse Pasvalyse Pieno Zvaigzdesi.

0 kommentaari

Lisa kommentaar