Alexela KMLis jätkatakse võidulainel

Tartu Ülikool/Rock teenis oma 20. ja 21. võidu Alexela korvpalli meistriliigas alistades TTÜ KK meeskonna kindlalt 101:66. 11. järjestikkuse KML võidumängu parim oli Janar Talts 18 punkti ja kuue lauapalliga.

Kodumeeskond alustas küllaltki hõreda publiku ees peetud kohtumist bravuurikalt ja peagi oli Janar Taltsi vedamisel sisse tehtud korralik vahe. Suureskoorilise veerandaja võitsid tartlased 32:17. Teisel veerandajal vedas TÜ/Rocki skoorivankrit Joosep Toome ning veerandaja teisel poolel sai heasse hoogu Augustas Peciukevicius. Mõlemad mehed said poolajaks kokku 12 punkti ja esimese mängupoole võitis TÜ/Rock 54:25.

Kolmandal veerandajal andis TÜ/Rocki kaitse pisut järgi, aga rünnaku pool püsis sama aktiivne kui esimesel poolajal. TTÜl lasti veerandajaga visata 25 punkti, aga samas ise visati 29 punkti ning enne viimast neljandikku oli eduseis 83:50. Meeskonnad võtsid viimasel veerandajal hoogu pisut maha ja nii vormistati lõppseisuks 101:66 võit TÜ/Rockile.

TÜ/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele tegi heameelt viskekindluse leidmine. 

„Meie poolt oli hea mäng ja mulle tegi head meelt, et leidsime üles viskerütmi, mis viimases kahes mängus pisut kadunud on olnud. Samuti oli võimalus säästa Dorbekut, kellele hüppeliiges ikka pisut valu teeb ning samuti sai vähem mänguaega Vilmantas Dilys, keda vaevab väike seljavalu.“Gert Kullamäe

TÜ/Rocki resultatiivseim oli 17 mänguminutiga 18 punkti visanud ja kuus lauapalli kogunud Janar Talts. Joosep Toome arvele jäi 14, Timo Eichfussile 13 ning Valmo Kriisale ja Augustas Peciukeviciusele võrdselt 12 punkti. Kuuenda mehena jõudis kahekohalise punktisummani Vincent Simpson 10 punkti ja kuue korvisööduga.

TTÜ poolelt viskas parimana Andrew Arnold 18 punkti. Joonas Järveläinen toetas 13 ning Erik Keedus 12 punktiga, Keedus andis ka seitse korvisöötu.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KMLis kirjas 21 võitu ja üks kaotus ning sellega hoitakse kindlalt tabeli esikohta. TTÜ on 11 võidu ja 13 kaotusega viiendal kohal.

TÜ/Rocki järgmine mäng on Rumeenias kui EuroChallenge vahegrupi viimases mängus kohtutakse Gaz Metan Mediasega. Kohtumises enam midagi kaalul ei ole, sest TÜ/Rock on juba kindlustanud vahegrupi esikoha. Taas kaaluka kohtumise peab TÜ/Rock juba paar päeva hiljem kui Rumeeniast tulles jäädakse pidama Lätti, kus neljapäeval, 27. veebruaril mängitakse BBL 1/8 finaali esimene kohtumine Jekabpilsis. Paari teine kohtumine on esmaspäeval, 3. märtsil Tartus algusega kell 19.00.

No Comments

Lisa kommentaar