Alexela KML avamängus tuli vastu võtta kaotus

Tartu Ülikool/Rock pidas Tallinna BC Kalev/Cramoga Alexela KML hooaja avakohtumise värskes Tallinna Tondiraba spordihoones. Mõlemalt poolt üsna rabedalt kulgenud kohtumises pidid tartlased vastu võtma 57:68 kaotuse. TÜ/Rocki parim oli Joosep Toome 11 punktiga.

Veel värvist lõhnavasse Tondiraba spordihalli oli kogunenud paar tuhat inimest, et kaasa elada eelmise aasta finalistide taaskohtumisele. Hooaja algusele omaselt tegid mõlemad meeskonnad hulka praaki ja otsisid veel omavahelist klappi. Tartlased olid eriti suures hädas visketabavusega ning kümnest avapoolajal teele saadetud kaugviskest ei maandunud korvis ükski. Avaveerandaeg Kalev/Cramole 20:12 ning avapoolajagi järel oli jõudude vahekord sama – Kalev/Cramo hoidis initsiatiivi ja 32:25 eduseisu.

Ka pikk poolajapaus ei toonud TÜ/Rocki mängu muutust – endiselt ei suudetud rünnakut sujuma saada, kuigi kaitse poolel pandi nii mõnigi ilus blokk või tehti vaheltlõige. Palju praaki tekitas ka kohtunike selle hooaja erilise tähelepanu all olevad jooksuolukorrad ning mõlemale meeskonnale sai kirja nii mõnigi ebastandartne pallikaotus. Enne viimast neljandikku hoidis Kalev/Cramo veel kindlalt ohje ja seis oli 48:38. Viimasel neljandikul sai TÜ/Rock oma mängu pisut paremini käima ja lõpuks saadi sisse ka mõned kaugvisked, mille panid teele Valmo Kriisa ja Joosep Toome. Mõni minut enne kohtumise lõppu jõuti vahet vähendada ka nelja punkti peale, aga sellele vastasid korviga Scott Machado ja neljandal veerandajal rünnakuid enda peale võtnud Armands Škele ja vahe oli taas kiiresti üheksa peal ning vahespurdi hoog murtud. Mäng lõppes võõrustajate 68:57 võiduga.

TÜ/Rocki poolel said enim punkti kirja tsentrid – Joosep Toome arvele 11 ning Karolis Petrukonisele 10 punkti.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli Frank Elegar 17 punkti ja üheksa lauapalliga. Võrdselt 13 punkti lisasid Scott Machado ja Armands Škele.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tegi muret jällegi rünnaku pool.

Jäime kohe alguses taha ja vastased domineerisid kohtumist. Lõpus oli küll paar olukorda, kus saime peaaegu järgi, aga võimalusteks need jäidki. Suuri probleeme oli rünnakul ja eriti ülekaaluolukordade lahendamisega. Meie tänase viskeprotsendiga oleks nii või naa raske olnud ja võib öelda, et hea, et me lõpuni ikkagi mängus püsisime.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki järgmine mäng on juba kodusaalis, kui reedel 10. oktoobril võõrustatakse TYCO Rapla meeskonda. Pall pannakse mängu kell 19.00 ning piletid on peagi müügil ka Piletilevi keskkonnas.

0 kommentaari

Lisa kommentaar