Ainsa Eesti klubina kindlustati koht BBL veerandfinaalis

Tartu Ülikool/Rock pidas Prienais Balti liiga 1/8 finaali korduskohtumise ning võitis selle Rudupise vastu 73:67. Kahe mängu kokkuvõttes 38 punktilise võiduga liikus TÜ/Rock ainsa Eesti klubina BBL veerandfinaali, kus vastaseks on Liepaja Triobet. Võitjate parimana tõi Augustas Peciukevicius 13 punkti ja võttis seitse lauapalli.

Prienai spordihoones oli mõnesaja korvpallisõbra seas kohal ka korralik Rocki fänniklubi esindus. Kohtumise algus oli nii fännidele kui ka meeskonnale küllaltki ehmatav, sest suures hädas oldi punktide saamisega tabloole. Alles viie mänguminuti järel tõi Valmo Kriisa meeskonna esimesed kaks punkti, aga vastased olid selleks ajaks kogunud neid juba 15. Sealt edasi läks aga mäng märksa paremas rütmis. Veerandaja lõpus oli TÜ/Rock mängus tagasi ja Rudupise juhtis kohtumist 20:13.

Tõeliselt hoogu läksid tartlased aga teisel veerandajal. Viigiseisuni jõuti paari minutiga ning poolaja lõpus tehti paari minutiga 10:4 spurt ja pikale pausile saadi minna 40:34 eduseisus.

TÜ/Rocki eduseis püsis viie-kuue punkti peal kolmanda veerandaja keskpaigani. Siis aga läks Rudupise eest hoogu Arnas Labuckas ning minut enne veerandaja lõppu pääses Rudupis taas juhtima. Enne viimast neljandikku oli nende eduseis 54:52.

Kuigi seeria esimesest mängust oli TÜ/Rockil ees 32punktiline polster, siis võeti viimane veerandaeg mängu vägagi tõsiselt. Joosep Toome korv viis kuus minutit enne kohtumise lõppu TÜ/Rocki taas ette 65:64 ja sealt edasi võõrustajaid enam juhtima ei lastud. Lõpuks said mänguaega kõik kaasas olnud mängijad ja TÜ/Rocki kindlustas koha kaheksa parema meeskonna seas skooriga 73:67.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul mängis suur eduseis oma rolli 

Me ei olnud täna mänguks hästi valmis. Paanikat küll ei tekkinud, aga mängu algust mõjutas kindlasti suur võit kodus. Õnneks saime aga mängu tagasi ja rahul võib olla kaitses tegutsemisega. Rünnaku pool ei olnud meil täna kõige säravam. Rõõmu teeb kindlasti see, et noored sekkusid mängu hästi ja julgelt. Otsustavatel hetkedel, viis minutit enne lõppu kui edasipääs oli selge, siis andsin mänguaega ja nad olid väga tublid ning võitsime ka kordusmängu.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Veerandfinaali vastase Liepaja kohta sõnas peatreener, et tuleb kindlasti raske seeria. „Olen Liepaja tegemisi nende peatreeneri Uvis Helmanise pärast jälginud ja nad teevad päris head hooaega nii Lätis kui ka Balti liigas. Uvis on nad hästi mängima saanud ja kui tahame edasi saada, siis peame mängima oma parimat mängu. Tuleb korralik lahing,“ lubas peatreener.

Augustas Peciukevicius teenis peatreenerilt enim mänguaega ning õigustas valikut 13 punkti, seitsme lauapalli ja nelja korvisööduga. Sellega oli ta meeskonna parim skoorija ja laualõvi. Joosep Toome lisas 11 punkti.

Üleplatsimees oli aga 22 punktiga Rudupise ääremängija Arnas Labuckas. Martynas Linkevicius kogus 17 punkti ja neli lauapalli.

TÜ/Rock kohtub nüüd kaheksa parema meeskonna seas Liepaja Triobetiga, kes oli oma seerias kahes kohtumises kindlalt parem Jekabpilsist. Võimalik poolfinaalivastane tuleb paarist Ventspils-Pyrintö.

Järgmisel nädalal jätkuvad TÜ/Rockil ka EuroChallenge mängud. Olukorras, kus edasipääsu tagavad vaid võidud ja soodsad tulemused teistest mängudest, võõrustatakse kolmapäeval, 18. veebruaril Saratovi Avtodori. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar