Aastat alustati kaotusega Tallinna Kalev/TLÜle

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Paf Eesti-Läti liiga hooaja 14. mängu Tallinnas sealse Kalev/TLÜ meeskonna vastu. Mõlemad meeskonnad täiendasid jõulupausi ajal oma ridu ja see tõi kaasa ka skoorirohke mängu, mille Tallinna Kalev/TLÜ pööras viimasel veerandil enda kasuks 88:80. Tartlaste parimana sai Charles Barton kirja 25 punkti ja kaheksa korvisöötu, värske täiendus Jordan Capps kogus 23 punkti.

Koroonaviiruse leviku tõttu tühjade tribüünide ees peetud kohtumine algas tempokalt. Esimesel veerandil viskasid meeskonnad vastamisi järjest punkte ning kuigi võõrustajad pääsesid korraks viie punktiga ette, said tartlased Bartoni ja Cappsi vedamisel taas järgi. Esimene veerandaeg lõppes kalevlaste 27:24 eduseisus.

Teisel veerandil püsis mäng tasavägine. Pealinlaste poolelt tegi peamiselt skoori Brandis Raley-Ross, tartlaste poolelt vastasid Barton ja Capps. Kaitsemängule liiga palju rõhku ei suudetud panna ja pigem püüti üksteist üle skoorida. Poolajapausiks püsis kalevlaste kolmepunktiline eduseis 49:46.

Poolajapausil käisid tartlased oma kaitseplaani paremini üle ja kolmandal veerandil tõi see ka edu. Veerandi keskel tehtud 10:0 spurdiga saadi kätte 61:55 eduseis ja seda suudeti hoida kuni veerandi lõpuni. Enne viimast veerandaeg juhtis Tartu 69:64.

Neljandal veerandil hakkas aga Tartu ründemootor tõrkuma ja pall ei kukkunud sisse isegi väga lihtsates olukordades. Kalevlased kasutasid olukorra ära ja viskasid veerandaja esimeses pooles kaheksa vastuseta punkti. Sverre Aavi kaugvise peatas küll kärisemise ja veel paar minutit enne lõpuvilet vähendas Hendrik Eelmäe korv vahe neljale punktile seisul 82:78 Kalev/TLÜle. Lõpuminutite rünnakulahendused jooksid aga liiva ja seega sai Tallinna Kalev/TLÜ tabelisse kirja kolmanda võidu numbritega 88:80.

Ligi 35 minutit mänginud Charles Barton kogus Tartu Ülikool Maks & Moorits parimana 25 punkti, andis kaheksa korvisöötu ja kogus efektiivsusnäitajaks 38. Jordan Capps lisas 23 punkti ja võttis kuus lauapalli. Hendrik Eelmäe tõi 10 punkti.

Üleplatsimees oli aga Kalev/TLÜ tagamees Brandis Raley-Ross 28 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga. Võrdselt 16 punkti viskasid Karl-Johan Lips ja Parker Van Dyke, Jeremy Mclaughlin lisas 12 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul ei suutnud meeskond kaitses hästi tegutseda. „Täna me oma kaitset tööle ei saanud ja lasime liiga lihtsalt liiga palju punkte visata. Esimene mäng pärast uute meeste liitumist ja rotatsioon pole veel paigas, mehed pole ka üksteisega platsil harjunud. Neljandal veerandi alguse eest pean ilmselt ka endale tuhka pähe raputama, sest mõnel tõmbas seal täitsa punasesse ja oleks pidanud väikese puhkuse andma. Cappsi puhul on teada, et ta teeb rünnakul omad ära, aga tal läheb ka vormi saamiseks veel aega. Laupäevase TalTechi mängu jaoks peame kindlasti kaitsega tööd tegema, et see ei oleks selline läbikäiguhoov nagu täna,“ sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits on Paf Eesti-Läti liiga tabelis viie võidu ja üheksa kaotusega kuuendal tabelireal. Järgmine võimalus võidulisa koguda on laupäeval, 9. jaanuaril kell 17.00 kui külla sõidetakse TalTechile.

No Comments

Comments are closed.