Aasta alguseks võit Läti Ülikooli üle

Aastanumbri esimeses PAF korvpalliliiga mängus võttis Tartu Ülikooli meeskond kodus vastu Läti Ülikooli. Enamiku mängust juhtinud tartlased võitsid oma hooaja kuuenda mängu skooriga 80:65. Kregor Hermet viskas üleplatsimehena 27 punkti ja võttis üheksa lauapalli.

Kohtumine algas tasavägiselt ning seitsme minuti möödudes oli seis viigis 12:12. Kodumeeskond tegi seejärel 9:0 spurdi ja Robin Kivi kaugviskest võideti avaveerand 24:18. Teise veerandi keskel pääses Tartu juba 41:20 juhtima. Külalised suutsid end siiski kokku võtta ja visata ligi nelja minutiga 19 silma võõrustajate nelja vastu, millega oli poolajaks Tartu võistkonna eduseis kahanenud kuuele punktile.

Kolmanda veerandaja alguses oli jällegi Tartu paremas hoos ja nelja minutiga tehti 15:0 spurt. Hermet suurendas veerandaja lõpus vahe korra ka 18-punktiliseks, ent otsustav neljandik algas siiski seisult 71:55. Järgneva kahe minutiga õnnestus külalistel kaotusseis veel 13 punktile vähendada, aga Tanel Sokk tõi viis punkti järjest ning vahe oli taas 18 punkti suurune. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo tartlaste kindlat 80:65 võitu, millega revanšeeriti sügisel Riias saadud kaotus.

Ligi 37 minutit mänginud Kregor Hermet tõi Tartu Ülikooli parimana 27 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Võrdselt 14 punkti peale jäid Tanel Sokk ja Robert Valge. Adomas Drungilas sai 10 punkti ja 12 lauapalliga kirja kaksikduubli, lisaks temalt ka viis korvisöötu.

Läti Ülikooli edukaimana kogus mängujuht Rendijs Feikners 14 punkti, kuus laupalli ja neli korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Karlis Zunda viskas 11 ja Anrijs Miska 10 punkti.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kuus võitu ja üheks kaotust.

No Comments

Comments are closed.