Tartu Ülikool kaotas 9 punktiga tugevatele türklastele

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas eile õhtul FIBA Europe Cup mängudega, kaotades teise ringi avamängus võõrsil türklaste Büyükcekmece Demir Insaatile 78:87. Avapoolaja järel oldi seejuures veel ees 52:43. 

Tartu näitas avaveerandil hiilgavat visketabavust (mängust 79%) ja sai esimeseks vaheajaks 9-punktilise eduseisu 30:21. Teise neljandiku alguses kasvas külaliste edu korraks juba 13-le punktile, ent poolajaks suutsid türklased vahe väiksemaks mängida – 52:43 Tartule.

Kolmanda veerandi alguses tabas tartlasi mõõn ning Demir Insaat jõudis kolme minutiga vaid punkti kaugusele (53:54). Perioodi keskel pääsesid türklased juba juhtima ja lõpetasid veerandaja eduseisus 66:63.

Viimasel neljandikul kasvas külaliste edu korraks ka 11-punktiliseks, kuid lõpuvileks särasid tablool numbrid 87:78. Kordusmänguks jätab see tartlastele igatahes veel võimaluse.

Tartu resultatiivseim oli kolm kaugviset (5-st) tabanud Vytenis Cižauskas 24 punktiga, tsenter Carl Engström lisas 18 ja Steven Cook 15 silma. Türklaste parim oli Erving Walker 22 punktiga.

Peatreener Priit Vene: “Korralik lahing. Tulime energiliselt peale ja kontrollisime mängu. Nad mängisid sellist laiska mängu, aga siis tegid nad muudatusi ja võtsid ennast kokku. Jäime natukene surve alla, aga liiga suurelt me neid eest ära ei lasknud. Arvan, et jätsime võimaluse alles.”

Korduskohtumine peetakse 11. oktoobril algusega kell 19 Tartus. Mängu piletid on müügil Piletilevis.

Allikad: delfi.ee ja ohtuleht.ee

No Comments

Comments are closed.