Pingeline mäng, kuid võidukas lõpp – Tartu võiduseeria peale Rapla võim ei hakanud

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond külastas täna õhtul AVIS Raplat ning pidas ühe raskeima mängu, mis sel hooajal Alexela KML-is ette tulnud. Võitlushimuline Rapla hoidis võimalusest viimase sekundini kümne küünega kinni, kuid võidupunkti saab tabelisse siiski Tartu lõppskooriga 79:73

Algus oli kivine. Esimesel veerandil haaras liidripositsiooni kindlalt kodumeeskond ning näitas väljakul üles suuremat aktiivsust. See tõlgendus ka skooris – alustuseks nende võit, 21:15. Lühike paus aitas aga ka Tartu meeskonnal end koguda ning taktika saadi paika. Teisel veerandil näidati, millist kohtumist tartlased tegelikult pidama tulid, ning edupositsioon võeti kindlalt enda kätte. Veerandi alguses hoidis Tartu kodused edukalt korvist eemal ning veidi enam kui kolme minuti järel oli mängus uus liider. Enesekindlusega koguti vaid hoogu ning peagi olid tablool veidi aja kaupa ka kahekohaline vahe. Martin Paasoja viimase sekundi kaugvise pea poole väljaku pealt tõi küll vahe taas ühekohaliseks, 41:33 Tartule, kuid pool mängu veel ees.

Kolmandal veerandil Tartu võidukäik jätkus. Väga hästi kaugelt tabanud külalised suurendasid vahet jõudsalt ning veerandi keskpaigaks oli nende eduseis juba 20 punkti ligi. Rapla küll kaugeltki alla andnud ei olnud, kuid enesekindlus oli täna selgelt vastastel, mis tõlgendus ka skooris. Veidi oldi järgi tuldud, kuid tartlaste edu endiselt soliidne, 63:48.

Neljas veerand algas Tartu jaoks ehmatavalt, kui Rapla suutis vahe kolme minutiga vahe vähendada 11-ni, 68:57. Võitlus oli väljakul tuline mõlemal poolel, raplakad hoolimata küllalt õhukesest koosseisust kõvasti vastupanu osutamas. Kui lõpuni oli veel kolm minutit, oli kodumeeskond tulnud juba ebamugavalt lähedale, 64:71, ja tehtud ei olnud veel miski. 1:24 ja vahe 6, 77:71 Tartule. Küüsi närisid nii väljaku kõrval kui kodudes eksimatult kõik poolehoidjad, kuid täna said lõpuvilega rõõmustada tartlased. Hoolimata Rapla tagasitulekust võttis Tartu kaasa oma 19. võidupunkti, lõppskooriga 79:73.

“Ei olnud selleks mänguks alguses kohe üldse valmis ja lõpus ka suured probleemid – nii ei saa. Siin ei ole mingit õigustust – nii ei tohi mängu alustada ega ka lõpetada. Seal vahepeal oli kõik hästi, kuid need kaks asja jätavad paha maigu suhu,” võttis mängu lühidalt kokku peatreener Gert Kullamäe.

Tartu suurim skooritegija täna väga hea käega visanud (3p 9-6, 2p 4-4) Gert Dorbek, 26 punkti ja 5 lauapalli, hästi assisteeris Mandell Thomas, kellelt 17 punkti, 6 lauapalli ja 2 korvisöötu. Tähelepanuväärset statistikast leiab ka Janar Taltsi realt, kes andis meeskonnakaaslastele 10 korvisöötu.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kohtumine tuleb juba õige pea, 1. veebruaril, kui sõidetakse Tallinnasse, võõrustajaks eelmise hooaja üks ebamugavamaid vastaseid, TTÜ. Kohtumine algab nende kodusaalis kell 19.00. Järgmises kodumängus, õigupoolest lausa kahes, võõrustavad tartlased Triobet BBLi finaali esimeses ringis Kasahstani meeskonda Atõrau Barsõt. Nii 6. kui ka 7. veebruaril tasub sammud TÜ spordihoone poole seada kella 19.00-ks.

Päisepilt: Anni Õnneleid, Delfi

No Comments

Comments are closed.