77:64 võiduga astuti samm BBL poolfinaali suunas

Tartu Ülikool/Rock alustas Balti liiga veerandfinaalseeriat kodus alistades põhihooaja parima võiduprotsendiga meeskond Pieno Zvaigzdesi 77:64. TÜ/Rocki parim oli Vilmantas Dilys 17 punkti ja 14 lauapalliga.

Tulisele ja tasavägisele heitlusele elas Tartu Ülikooli spordihoones kaasa üle tuhande inimese ning nad ei pidanud oma reedeõhtu valikus pettuma. Kodumeeskond haaras pärast võrdseid avaminuteid initsiatiivi ning juhtis veerandaja keskel 17:7. Peagi said end käima ka külalised ja esimese kümne mänguminuti lõpuks oli vahe taas väiksem – 21:18 tartlastele. Teisel veerandajal jätkus punkt-punkti mäng ning väikese vahe suutsid TÜ/Rocki mängijad oma leedukate Vilmantas Dilyse ja Augustas Peciukeviciuse vedamisel sisse mängida paar minutit enne poolajavilet, kui juhiti 38:29, ent Dovydas Redikase vabavisked tegid poolajaseisuks 38:31.

Teisel poolajal suutis TÜ/Rock hoida turvalist eduseisu ja kuigi kolmanda veerandaja keskel jõudsid leedukad taas kaheksa punkti peale, suurendati kiiresti vahe taas üle kümne ning heas hoos jätkati kuni lõpuni välja. Veel viimastel sekunditel oli võimalus vahet veelgi suuremaks venitada, aga kiirrünnak läks mööda ja koos lõpuvilega maandus korvis Aliaksandr Kudrautsau kaugvise, mis lõppskooriks 77:64 tegi. Seega on nüüd TÜ/Rockil seeria teise mängu kaasa võtta 13-punktiline eduseis ning seeria võitja selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tehti korralik mäng, ent kripeldama jääb lõpulahendus.

Meie poolt korralik ja võitluslik esitus. Kuna iga punkt on tähtis ja teine mäng on Leedus, siis kripeldama jäävad viimased 15 sekundit, kus meil oli võimalus vahe veelgi suuremaks saada. Aga see on korvpall ja väike ebaõnn käib asjaga kaasas. Selle tulemuse pealt on võimalik pääseda teise ringi.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parimatena viskasid võrdselt 17 punkti nii Augustas Peciukevicius kui Vilmantas Dilys, kelle arvele kogunes ka 14 lauapalli. Tanel Kurbas viskas 11 punkti. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 46:34, aga samas eksis palju kaugvisetel – 22st viskest maandus korvis vaid neli.

Pieno Zvaigzdesi poolel oli lähedal kaksikduublile eelmise aasta TÜ/Rocki mees Egidijus Dimsa, kes lõpetas mängu 17 punkti ja kaheksa lauapalliga. Marshawn Powell lisas 15 ning Aliaksandr Kudrautsau 13 punkti.

Paari teine kohtumine on reedel, 21. märtsil Leedus Pasvalyses ning võitja tagab endale koha poolfinaalis.

Enne seda tuleb aga TÜ/Rockil maha pidada EuroChallenge veerandfinaalseeria, kus vastaseks on Ungarlaste Szolnoki Olaj. Kahe võiduni peetava seeria avakohtumine on teisipäeval, 11. märtsil TÜ spordihoones algusega kell 19.00. Mängu pileteid on veel müüa Piletilevis. Teine mäng on juba kahe päeva pärast neljapäeval, 13. märtsil kell 18.00 Szolnokis. Vajadusel tuleb seeria taas Tartusse teisipäeval, 18. märtsil.

No Comments

Lisa kommentaar