17 tabatud kaugviskega alistati kodus Tallinna Kalev/TLÜ

PAF Eesti-Läti liigatabelis üheksandat kohta hoidev Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ meeskonda. Tartlased tabasid koguni 17 kaugviset ja võitsid mängu 96:80. Üleplatsimees oli Robert Valge 28 punkti ja nelja korvisööduga.

Laupäeva õhtul oli Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud päris rohkearvuline publik, kes häälekalt kodumeeskonnale kaasa elas. Mängu avapoolajal hoidsid initsiatiivi pigem kalevlased. Oma korvialuse jõu Mike Buchanani vedamisel võitis Kalev/TLÜ avaveerandi 25:20.

Külalised juhtisid mängu ka poole teisest veerandist, ent tartlased pani kokku 13:4 spurdi, millest seitse punkti viskas Adomas Drungilas ja sellega läksid nad ette 39:36. Esimese poolaja lõpuks juhtis Tartu Ülikool 46:44.

Poolajapausilt tulles sai kodumeeskond mängul paremini sarvist kinni kolmanda veerandi keskel tehtud 9:2 spurdiga, mis tartlased kaheksaga juhtima viis. Seis 59:51. Paar minutit enne veerandaja lõppu oli eduseis juba kahekohaline seisul 70:58. Veerandi lõpuks vähendasid kalevlased vabavisetega siiski kaotusseisu ja viimasele neljandikule mindi Tartu Ülikooli 70:64 edus.

Viimasel neljandikul kukkusid tartlaste kaugvisked väga hästi ja tänu sellele saadi peagi tagasi kahekohaline eduseis. Kuigi Kalevi poolelt tabas hästi eemalt ka Mareks Jurevicius, ei toonud see kalevlasi ohtlikku kaugusesse. Viimasel veerandil kukkusid sisse kuus tartlaste kaugviset (kokku neid mängu peale 17) ja kodumeeskond sai mängu lõpuks kirja kindla 96:80 võidu.

Tartu Ülikooli ridades said viis mängijat kirja kahekohalise punktisumma. Kaheksast kaugviskest kuus tabanud Robert Valge oli resultatiivseim 28 punkti ja nelja korvisööduga. Kregor Hermet tabas kaheksast kaugviskest viis ja kogus 21 punkti ja 10 lauapalli. Adomas Drungilas viskas 17 punkti, korjas kaheksa lauapalli ja andis kuus korvisöötu. Neli kauviset sisse visanud Tanel Sokk viskas 14 punkti ja Robin Kivi lõpetas 10 punkti peal.

Tallinna Kalev/TLÜ parim oli Mike Buchanan 18 punkti ja viie lauapalliga. Ronald Mcghee viskas 15 punkti, võttis üheksa lauapalli ja andis kuus korvisöötu. Võrdselt 13 punkti peale jäid Mareks Jurevicius, Karl-Johan Lips ja Kaido Saks.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene kiitis meeskonda. „Olime täna mänguks valmis ja mehed täitsid mänguplaani hästi. Viskekohad oli välja mängitud ja täna kukkusid need sisse ka. Kui saame korralikult trenni teha, siis avaldub see ka palliplatsil,“ sõnas Vene. „Tabeliseisu osas võtme mängu korraga. Eelkõige on tähtis võtta ära märtsikuu neli kodumängu. Veebruaris ootab ees kolm võõrsil mängu ja eks näis, mis sisesus me märtsi alguses oleme.“

Tartu Ülikoolil on PAF Eesti-Läti liiga turniiritabelis kirjas kaheksa võitu ja 12 kaotust ning sellega ollakse esimesena play-offi ukse taga. Tallinna Kalev/TLÜ on kuue võidu ja 16 kaotusega 13. tabelireal.

Tartlased peavad järgmised kolm mängu Lätis. Kolmapäeval, 12. veebruaril mängitakse tabeliliidri Ogrega nende kodus. Laupäeval, 15. veebruaril on mäng Jurmalas ja kolmapäeval, 26. veebruaril sõidetakse külla Riia VEFile. Taas kodus mängib Tartu meeskond kolmapäeval, 4. märtsil ja siis on vastaseks Rakvere Tarvas.

Mängu tipphetked

Kregor Hermeti mängujärgne intervjuu

No Comments

Comments are closed.