13 kaugviset tabanud TÜ/Rock võitis taas Kalevit

Alexela KML poolfinaalseeria teises kohtumises kaotas TÜ/Rock küll avaveerandaja, ent edasine mäng kuulus täielikult tartlastele ja seeria teine võit tuli numbritega 72:52. Viis kaugviset tabanud Tanel Kurbas oli üleplatsimees 20 punktiga.

Mängu esimesel veerandajal pakkusid väljakuperemehed TÜ/Rockile ohtralt viskekoht, aga ainus, kes kingituse vastu võtta oskas oli Tanel Kurbas. Sisuliselt hoidis ta ainuisikuliselt tartlasi mängus ja esimese kümne minutiga viskas Kurbas meeskonna 14st punktist 13. TÜ/Rock kaotas avaveerandaja 14:17. Teine mänguperiood läks aga TÜ/Rockile märksa mitmekesisemalt ning sisse hakkasid saama ka teised mehed. Veerandaja lõpus tehtud 6:0 spurt viis TÜ/Rocki poolajaks ette 34:23.

Teisel poolajal ei loobunud Tallinna Kalev oma maa-ala kaitsest ning tartlased hakkasid selle vastu üha paremaid lahendusi leidma. Veerandaja keskel juhiti juba 46:31 ning Joosep Toome vabavisetest oli seis enne viimast neljandikku 57:39. Lõpuks leidsid said viskekäe paika ka kõik teised mängijad peale Kurbase ning käe said valgeks kõik platsil käinud 10 mängijat. Soojenduse tegi küll kaasa ka Marek Doronin, aga mänguminuteid ta täna veel ei saanud. Lisaks meeskonna kaptenile on vigastusega väljas mõlemad leedukad Augustas Peciukevicius ja Vilmantas Dilys. Viimasel neljandikul vormistati lõppskooriks TÜ/Rocki 72:52 võit ning seega lahutab tartlasi finaalist vaid üks võit.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tehti kaitses soliidne esitus, aga rünnakul oldi tasakaalust väljas. „Kaitses tegime soliidse mängu ja hoidsime nad teist mängu järjest väikse punktisumma peal. Rünnakul jäi aga visketabavus soovida, eriti esimesel poolajal. Kahe- ja kolmepunktivisked olid balansist väljas – eks seda soosib ka vastaste kaitse, mis jättis meile palju viskekohti. Teisalt peame ise ka olema teravamad ja palli alt läbi toimetama. Kokkuvõttes on tähtis, et oleme 2:0 ees ja tahaks esmaspäeval seeria ära lõpetada ja finaalideks valmistuma hakata.“

Esimese veerandaja kangelastegude toel kogus Tanel Kurbas üleplatsimehena 20 punkti ja kolm lauapalli ning tabas seejuures kaugviskeid 5/6. Joosep Toome oli üheksa punkti ja 13 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Samuti jäi Timo Eichfussil kaksikduublist puudu üks punkt ja seda 11 lauapalli kõrvale.

Tallinna Kalevi parim oli Renato Lindmets 15 punkti ja seitsme lauapalliga. Reimo Tamme arvele jäi 11 punkti ja kuus lauapalli.

Poolfinaalseeria kolmas mäng on esmaspäeval, 5. mail kell 19.00 Tartus. Kui TÜ/Rock selle võidab, on kindlustatud koht finaalis, kus vastaseks on BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas paari võitja. Kalev/Cramo juhib seeriat 2:0 ning kolmas mäng on pühapäeval Tallinnas.

Finaalseeriaga tehakse algust 11. mail ning juhul kui TÜ/Rock võidab poolfinaalseeria, siis tehakse seda Tartus. Samuti on heade mõtete linnas finaalide teine kohtumine 13. mail.

No Comments

Lisa kommentaar