VIDEO: 11:0 lõpuspurdiga teeniti kolmas eurovõit

Tartu Ülikool/Rock pidas oma hooaja neljanda euromägu ning teist korda kohtuti Rumeenia klubiga Energai Rovinari. Kui võõrsilt oli all kaotus, siis kodus võeti tasavägise ja madala skooriga kohtumise järel magus 66:59 võit. Timo Eichfuss tõi võitjate parimana 18 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Peaaegu täismaja publiku ees peetud kohtumine kulges punktivaeselt, sest mõlemad meeskonnad teadsid, et kaalul on palju ja alagrupiseis on väga tasavägine. Võõrustajad olid eriti ettevaatlikud ja esimest poolaega ilmestas heade viskekohtade kasutamata jätmine ja liigselt kaaslase otsimine. Avaveerandaja järel oli TÜ/Rock jäänud neljapunktilisse 12:16 kaotusseisu.

Teisel veerandajal vedas korvi all hästi tegutsenud Karolis Petrukonis tartlased mängu tagasi ja edasi läks punkt-punkti mäng. Skoorivaene poolaeg lõppes seisuga TÜ/Rocki kahjuks 23:24.

Pärast poolajapausi riietusruumis tulid tartlased tagasi palju kindlamate mõtetega. Rohkem hakati peale viskama ning mõne mänguminuti järel juhtis kodumeeskond kohtumist 33:31. Veerandaja keskel võttis aga külaliste pool mängu enda peale ameeriklane Giordan Watson ning külalised haarasid mänguinitsiatiivi taas enda kätte. Enne viimast neljandikku näitas tabloo taas TÜ/Rocki punktilist kaotusseisu 43:44.

Viimase neljandiku algus kuulus kodumeeskonnale – kolmesed Gert Dorbekult ja Tanel Sokult viisid tartlased ette. Seejärel lasti aga külalistel visata kaheksa vastuseta punkti, neist kaks kaugvisetena ning neli minutit enne lõpuvilet leidis TÜ/Rock end taas 51:56 kaotusseisust. Vahe vähendamise võttis enda peale Timo Eichfuss tuues järjest viis punkti ning tehes vaheltlõike, mis lõppes Tanel Kurbase kaugviskega ning eduseisuga 61:59. Viimase paari minutiga hoiti vastane kuival ning Eichfussi algatatud lõpuspurt jätkus vabavisetega lõpuminutitel vastane punktilisa ei saanud. TÜ/Rock lõpetas mängu 11:0 spurdiga ja kirjutas EuroChallenge kolmanda võidu tabelisse skooriga 66:59.

26 minutit platsil olnud Timo Eichfuss lõpetas mängu 18 punkti ja kaheksa lauapalliga. Kolm meest jäid võrdselt üheksa punkti peale – Tanel Sokk, Gert Dorbek ja Karolis Petrukonis .

Samuti 18 punkt skooris Targu Rovinari Energia poolel Nemanja Milosevic, aga suuresti just tema lõpuminutitel teenitud tehniline viga võttis meeskonnalt võimaluse järgi jõuda. Giordan Watson kogus 17 punkti ja neli korvisöötu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi teisel poolajal pingest lahti. 

Mängu esimesel poolajal olime päris pinges ega tahtnud mitmetes olukordades vastutust võtta. Mõlemad meeskonnad olid oma kodutöö teinud ega üllatanud millegagi ja seda oli ka mängupildist näha. Meie mäng on selline, et tuleb väljamängitud kohtadelt ära visata ja õnneks see hakkas teisel poolajal toimima. Mäng oli kinnine, sest kaalul oli palju, aga lõpuks suutsime võtta väärt võidu.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rock tõusis kolme võidu ja ühe kaotusega alagrupi liidriks, sest samal ajal toimunud mängus teenis seni vaid kaotusi saanud Sofia Lukoil Academic oma esimese võidu alistades võõrsil Körmendi 76:63. Alagrupis on jäänud mängida veel kaks mängu ning TÜ/Rockil neist üks võõrsil Lukoil Academicu vastu ning 16. detsembril võõrustatakse viimases kohtumises Körmendit.

Euromängude vahepeal on aga pidada ka kaks Alexela KML kohtumist. Reedel, 5. detsembril sõidetakse Valgasse mängima sealse esindusmeeskonnaga ning nädal hiljem võõrustatakse TÜ spordihoones TLÜ/Kalevit.

No Comments

Lisa kommentaar