0,3 sekundiga võeti võit Piimameister Otto/Rapla üle

Teist päeva järjest mänginud Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas Raplas maha tõelise põnevuslahingu sealse Piimameister Otto/Raplaga. Hoolimata Kristo Saage kaheksast tabanud kaugviskest saabus lahendus alles viimasel sekundil kui Bill Amis korvi kohale söödust võidukorvi pealt surus ja võidunumbriteks 74:73 tegi.

Lühidalt:
Võtmemängija: Kristo Saage – kokku 12st katsest kaheksa kaugviset tabanud Saage tõi viimasel minutil meeskonna viiepunktilisest kaotusseisust välja ja andis ka audisöödu, mille Bill Amis võidukorviks vormistas.
Otsustav hetk: Lõpusekundid – kuigi Andre Pärn tabas paar sekundit enne lõppu kaugviske, mis Rapla punktiga ette viis, siis suutis Kristo Saage audist 0,3 sekundit enne lõppu Bill Amisele korvi kohale sööta, kes palli koos lõpuvilega korvi surus ja sellega meeskonnale võidu tõi.
Suurim peavalu: teisel poolajal vastase järgi lubamine – korraliku esimese poolaja järel lasti teisel poolajal vastane järgi ja nii jäi mängusaatuse otsustamine viimastele sekunditele

Mängueelselt
Tartu Ülikool kaotas eileõhtuses mängus lõpusekunditel Tallinna BC Kalev/Cramole 87:89
– Piimameister Otto/Rapla pidi samuti eile õhtu vastu võtma kaotuse Tallinna Kalevilt 61:67
– Tartu Ülikoolil ei teinud vigastuse tõttu kaasa Timo Eichfuss, Rain Raadik ja Sten Sokk
– Korra sel hooajal on Piimameister Otto/Rapla alistanud Kalev/Cramo, kui paar nädalat tagasi võideti kodusaalis 80:68

Mängu käik
Veerandajad (TÜ poolt vaadatuna) 26:21, 18:12, 15:21, 15:19

Pärast konarlikku algust haaras Tartu Ülikool esimese veerandaja keskel mänguohjad enda kätte ja võitis avapoolaja kindlalt 44:33. Ka kolmandal veerandajal hoidsid külalised turvalist kümnekonnapunktilist eduseisu, ent Andre Pärna ja Raul-Allar Antsoni korvid vähendasid enne otsustavat veerandaega vahe viiele punktile seisul 59:54 Tartu Ülikoolile.

Viimasel neljandikul ei suutnud kumbki meeskond ligi kolm minutit korvi saada ja lõpuks tegi kodumeeskond otsa taas lahti ja nii oli veerandaja keskel Sven Kaldre korvi järel vahe minimaalne 62:61 tartlastele. Tartu Ülikooli 65:61 eduseisul tegi kodumeeskond 9:0 spurdi ja läks kohtumist 70:65 juhtima.

Kolmesejoone taga suurepärases hoos olnud Kristo Saage tõi teist mängu järjest meeskonna mängu tagasi ja tema kaks kiiret järjestikkust kaugviset viisid Tartu Ülikooli omakorda 71:70 ette. Rain Veidemani tabas kahest vabaviskest ühe ja nii oli paarkümmend sekundit enne kohtumise lõppu kodumeeskond kahepunktilises kaotusseisus. Minutilise mõttepausi jooksul suutsid raplakad kokku leppida kombinatsioonis, mis lõppes Andre Pärna kaugviskega ja mees selle ka tabas ning kodupublikule kuhjade viisi lootust süstis. Aga tartlased ei olnud oma viimast sõna veel öelnud, sest omakorda mõttepausi järel suutis Bill Amis palli pealt korvi suruda ja nii Tartu Ülikoolile väga raske 74:73 võidu tuua.

Resultatiivseimad
Tartu Ülikooli punktisaak seisnes täna suuresti kahe mehe õlul. Kristo Saage korraldas tõelise viskekontserdi tabades kolmeseid 8/12 ja lõpetades mängu 26 punktiga. Rain Veidemani arvele jäi 19 punkti ja neli korvisöötu.

Piimameister Otto/Rapla särgis viskas Sven Kaldre 21 punkti ja andis kolm korvisöötu. Andre Pärna kontosse kogunes 14 ja Janar Soole 13 punkti.

Peatreeneri kommentaar
Indrek Visnapuu – „Esimese poolaja mängisime hästi, aga teisel tuli Rapla järele ja kindlasti väärivad nad tunnustust selle eest, et isegi 15-punktilises kaotusseisus mängisid innukalt ja tabasid raskeid viskeid. Neljanda veerandaja mingil hetkel tekkis periood, kus me ei saanud kaitset korralikult toimima, tegime rünnakul mõned pallikaotused ja nii nad järgi said. Aga kokkuvõttes on korvpall ikkagi mäng ja sellise lõpuga etendust tahab igaüks vaadata ning sellisest võitjana välja tulla on väga hea.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Rapla)
Viskeprotsent – 50% vs 43,3%
1P – 11/15 (73%) vs 8/13 (61%)
2P – 15/29 (52%) vs 22/47 (47%)
3P – 11/23 (48%) vs 7/20 (35%)
Lauapallid (ründelaud) – 27 (3) vs 29 (10)
Korvisöödud – 12 vs 10
Vaheltlõiked – 9 vs 10
Pallikaotused – 19 vs 14

Turniiritabel
Tartu Ülikool on kogunud kümnest mängust üheksa võitu ja asub sellega turniiritabelis teisel kohal. Piimameister Otto/Rapla on viie võidu ja kuue kaotusega neljas.

Järgmine mäng
Järgmises mängus võtab Tartu Ülikool kodusaalis vastu Rakvere Tarva. Kohtumine algab TÜ spordihoones teisipäeval, 6. detsembril kell 19.00 ning pilet mängule maksab 3€ ja sooduspilet 2€.

Üks kommentaar

Lisa kommentaar