Lisaajale läinud kolmas finaalmäng kaotati

G4S korvpalli meistriliiga kolmandas finaalmängus püüdis Tartu Ülikooli meeskond seeria esimest võitu võõrsil. Meeskond suutis viia kohtumise küll lisaajale, ent seal jõud rauges ja vastu tuli võtta 76:87 kaotus ning nüüd ollakse seerias 0:3 tagaajajad. Vallo Allingu oli lähedal kaksikduublile visates 16 punkti ja võttes üheksa lauapalli.

Erinevalt seeria varasematest kohtumistest sai Tartu Ülikooli meeskond avaveerandajal oma mängu korralikult jooksma ning veerandaja teises pooles tehtud 18:4 spurt viis nad esimese kümne mänguminuti järel juhtima 20:11. Eduseis püsis ka teisel veerandajal, aga kuna põhiline mängumootor Sten Sokk teenis kiiresti kolm viga, siis pidi ta suurt osa veerandajast pingilt vaatama ning pisitasa hakkas eduseis sulama, sest rünnakuid ei suudetud realiseerida nii hästi kui avaveerandajal. Poolajale läksid meeskonnad Tartu Ülikooli 36:33 eduseisus.

Kolmas veerandaeg, mis seeria esimeses kahes kohtumises on olnud otsustava tähtsusega kuulus aga paraku väljakuperemeestele ja seda eelkõige tänu Reimo Tammele, kes kasutas oma võimalused sajaprotsendiliselt ära ning kogus veerandajaga 11 punkti. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Kalev/Cramo kohtumist 55:47.

Kaotusseisu jäänud tartlased ei lasknud aga nina norgu ning tugeva spurdiga suudeti ennast taas mängu tuua ning Sten Soku kolmene paarkümmend sekundit enne normaalaja lõppu viigistas seisu 70:70. Kuigi võimalus mäng järelejäänud sekundite jooksul enda kasuks pöörata oli mõlemal meeskonnal, siis seda teha ei suudetud ning mindi lisaajale.

Viieminutilist lisaaega domineeris selgelt kodumeeskond. Paar korvi Armands Skelelt vedas meeskonna käima ning nii venis vahe mängu lõpuks mängu suurimaks ja Kalev/Cramo teenis seeria kolmanda võidu numbritega 87:76.

35 minutit mänginud Vallo Allingu oli Tartu Ülikooli parim 16 punkti ja üheksa lauapalliga. Tanel Kurbas viskas 13, Sten Sokk 12 ja Bill Amis 10 punkti.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli Armands Skele 17 punktiga. Gregor Arbet ja Reimo Tamm kogusid võrdselt 15, Tanel Sokk 12 ja Bamba Fall 10 punkti, Fallilt seejuures ka 16 lauapalli.

Finaalseeria neljas kohtumine on juba neljapäeval kell 20.00 ja samuti Saku Suurhallis. Kui tartlased peaksid selle võitma, siis tuleb seeria tagasi Tartusse ning viies mäng on pühapäeval, 20. mail kell 16.00.