BC Tartu alistas Saku esiliigas Eesti Maaülikooli

Neljapäeval (18.01) toimus TÜ spordihoones järjekordne Saku esiliiga mäng, kus BC Tartu võõrustas EMÜ võistkonda. Suurepärast viskekindlust näidanud BC Tartu suutis esimese poolaja võita 52:34 ning teisel poolajal kätte võidetud edu hoida ja mängu võita numbritega 83:74.

Esimesed 5 minutit mängust oli kohtumine tasavägine, peale seda aga hakkasid BC Tartu noored samm-sammult eduseisu suurendama ning minut enne teise veerandaja lõppu juhiti juba 20nega, poolaeg võideti 18 punktiga. Kolmandat veerandaega iseloomustavad BC Tartu mängu ebakindlus ja rumalad lahendused rünnakul, kui visati ainult 8 punkti vastase 19 vastu. Viimasel veerandajal suudeti aga õnneks külma pead hoida ning rünnakul hakatakse jälle tabama, vastane lähemale kui 5 puntki enam ei saa ning kohtumise lõpuvile kõlades on BC Tartu võidunumbrid tablool 83:74.

Pärast mängu ütles BC Tartu treener Raido Rebane järgmist: „Suurepärane esimene poolaeg meie poolt. Jätkasime sealt, kus reedel Paides lõpetasime. Suutsime kenasti välja mängida enda viskekohad ning need tabada, samas teravust lõime ka kõvasti, seda näitab 19 teenitud vabaviset. Kolmas veerandaeg aga oli meil korralik paanika – nii poistel väljakul kui minul pingil. Enim pahameelt valmistas see, et vastaste poolelt väljakult passiivse pressingu vastu tegime rumalaid pallikaotusi ning ei suutnud enda rünnakut organiseerida. Ka mõne harva kiirrünnaku lahendasime ebaõnnestunult, mis süvendas meie ebakindlust veelgi. Viimasel veerandajal suutsime aga ennast koguda ning leida jälle rünnakul loogilisi lahendusi ja neid realiseerida. Positiivne, et suutsime teist mängu järjest näidata head meeskonna vaimu ja võitluslikkust platsil, mis meil hooaja esimesel poolel oli puudu. Selle emotsiooni pealt on hea edasi minna.“

Järgmine mäng on BC Tartul kolmapäeval (24.01) kui TÜ spordihoones võetakse vastu Saku esiliiga valitsev meister ja hetkel ka tabeli liider Betoonimeister/Tskk/SK Nord. Mäng algab IV saalis kell 19.00