Korvpallikoolist

Hea korvpallisõber

Tartu Ülikooli Korvpallikool tegutseb 2007.  aastast, mil Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi koosseisus alustas tegevust meie esimene poiste treeninggrupp treener Toomas Kandimaa juhendamisel. Alates tegevuse algusest on igal aastal meie sõbralikku perre lisandunud uusi korvpallipoisse ning treenereid. Kuni 2016. aasta sügiseni kandsime nime Rocki Korvpallikool.

2010. aastal liitsime oma klubiga Spordiklubi Duo korvpalliüksuse. 2015. aastal alustasime tööd lasteaedades ja koolides. 2018. aastal avasime esimese tüdrukute treeninggrupi. Selle tulemusena on meie korvpallikool kasvanud oma 300 poisi ja tüdrukuga ning üheksa treeneriga Tartu suurimaks korvpallikooliks. Meie korvpallikooli koosseisus tegutsevad treeninggrupid alates 1. klassi lastest ja lõpetades gümnaasiumi viimase, 12. klassi noormeestega. Meie treenerid on valdavalt Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna haridusega kogenud spetsialistid, kellest paljud on tegevad erinevate vanuseklasside Eesti noortekoondiste treeneritena.

Käesoleval hooajal osaleme Eesti meistrivõistlustel 11 erineva võistkonnaga. BC Tartu Korvpallikooli tublimad ja perspektiivikamad kasvandikud pallivad rahvusvahelistes sarjades – Euroopa Noorte Korvpalliliigas (EYBL) mängivad U14 ja U17 võistkonnad ning Balti Poiste Korvpalliliigas (BBBL) mängivad U11, U12, U13, U14, U15 ja U16 võistkonnad.

Tartu Ülikooli Korvpallikool moodustab laiapõhjalise vundamendi meie korvpallipüramiidile, mille tipus troonib rahvusvahelistes liigades palliv Tartu Ülikooli korvpallimeeskond ja vaheosas tegutsevad duubelmeeskondadena Tartu Ülikool/Kuremaa SK (Saku I Liiga) ja Tartu Ülikooli Korvpallikool (Saku II Liiga).

Koostöös mitmete Tartu ja Tartumaa koolide ning lasteaedadega oleme käivitanud Tartu Ülikooli Korvpallikooli pallitrennid. Lasteaedades teevad lapsed pallimängudega esimest tutvust ja saavad palliga sõbraks. Koolides toimuvad pallitrennid pakuvad võimalust käia korvpallitrennis oma kodu- või linnaosa koolis, muutes trennis käimise logistiliselt lihtsamaks.

Seega on meie korvpallikooliga liituval lapsel, olgu ta pärit Tartust või mujalt Eestist, olemas kõik võimalused läbi korvpallikooli, duubelmeeskondade ja esindusmeeskonna jõuda professionaalsete treenerite abiga loogilist arengurada mööda korvpalli absoluutsesse tippu.

Treeningutega liitumiseks võta ühendust sobiva treeninggrupi treeneriga.

Tere tulemast!

Tartu Ülikooli Korvpallikool