Zelli alistamisega teenisime hooaja esimese võidu

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Eesti-Läti liigas uustulnukat Riia Zellit ning teenis skoorivaeses mängus hooaja esimese võidu numbritega 63:56. Ukrainlane Anatoliy Shundel oli Tartu parim 18 punktiga.

Üle 800 inimese ees peetud kohtumise esimesed kolm veerandit kulgesid pigem külaliste Riia Zelli juhtimisel. Avapoolaja võitis Läti võistkond 30:27 ja tartlased suutsid initsiatiivi haarata alles kolmanda veerandi viimastel minutitel, mil tehti 6:0 spurt ja sellega juhiti enne viimast veerandit 47:46.

Neljanda veerandi poole peal oli seis viigis 53:53, ent viisid Shundeli vabavisked ja Hendrik Eelmäe kaugvise Tartu viiega ette. Kolm minutit olid mõlemad meeskonnad kuival ja siis suurendas tartlase Rinalds Malmanise korv eduseisu veelgi. Sellest Zelli enam ei toibunudki ja nii võttis Tartu kodupubliku rõõmuks 63:56 võidu.

Pingilt tulnuna 29 minutit mänginud Anatoliy Shundel sai kirja 18 punkti ja efektiivsusnäitaja 13. Rinalds Malmanis lisas kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga. Märt Rosenthal viskas 14 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja andis kolm korvisöötu, Johnny Hughes kogus 10 punkti ja seitse lauapalli.

Zelli parimatena said võrdselt 14 punkti kirja nii Zigmars Raimo kui hiljuti meeskonnaga liitunud Nigel Johnson, Raimole ka 10 lauapalli. Francis Lacis lisas 12 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu peatreener Gundars Vetra sõnul oli meeskonnal seda võitu väga vaja.

Tänane mäng oli üsna närviline, sest pärast kahte kaotust oli meil seda võitu väga vaja. Oleme olnud hädas pallikaotuste ja lauavõitlusega. Täna saime lauapallidega enamvähem hakkama, aga pallikaotuseid kogunes palju ja sellest ka närvilisus. Aga õnnitlen poisse, et nad näitasid sisu viimasel veerandil ja võtsid väga vajaliku võidu ära. Aga selge on see, et peame rohkem väärtustama palli valdamist ja mitte nii kergelt palle ära kaotama või kehvasid otsuseid tegema. See võtab aega, aga oleme selle poole teel.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolme mänguga on tartlased kogunud Eesti-Läti liigas ühe võidu ja kaks kaotust. Järgmisel nädalal ootab ees kodumäng Riia VEFiga ja seda laupäeval, 14. oktoobril algusega kell 19.10.

No Comments

Comments are closed.