Ventspilsilt tuli kodus vastu võtta valus lisaaja kaotus

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängis üle 850 inimese ees oma hooaja esimese Eesti-Läti liiga kodumängu võõrustades BK Ventspilsi. Kui loetud minutid enne normaalaja lõppu tundus kodumeeskonnal võit juba käes, siis lätlased suutsid kohtumise viia lisaajale ja võita lõpuks 88:83.

Tartu alustas kohtumist paremini ning pärast 19:16 võidetud avaveerandit mindi poolajapausile võõrustajate 42:33 eduseisul, kusjuures tartlased tegid teise veerandi keskel 16:0 spurdi, millele Ventspils vastas omakorda 10:2. Kolmandal veerandajal õnnestus tartlastel edu hoida ja viimasele neljandikule mindi 60:51 seisul.

Kuigi otsustaval veerandil kasvas Tartu eduseis korraks isegi 14-punktiliseks, siis viimastel minutitel tegi Ventspils võimsa tagasituleku ja 12 sekundit enne lõppu tõi Davis Ozersi lauapõrkest kolmene tabloole viigi. Lisaaja alguses sai Ventspils kätte mõnepunktilise eduseisu ja hoidis seda 88:83 võiduni.

Tartu parim oli Märt Rosenthal kogudes 27 punkti, kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Rinalds Malmanis lisas 16, Johnny Hughes Lii 15 ja Robin Kivi 14 silma. Hughesi arvele jäi ka 11 lauapalli.

Ventspilsi parimana sai Linards Jaunzems kirja 22 punkti ja 12 lauapalli. Ishmael El-Amin arvele jäi 17 punkti ja 13 lauapalli.

Tartu meeskonna järgmine mäng on nädala pärast kui reedel, 6. oktoobril võõrustatakse liiga uustulnukat Riia Zelli meeskonda. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

No Comments

Comments are closed.