TÜ/Rock alistas TLÜ/Kalevi ka kolmandat korda ja sammus finaali

Tartu Ülikool/Rocki ja TLÜ/Kalevi vahelise Alexela KML poolfinaalseeria kolmas vaatus mängiti Tartus. Esimesel poolajal otsisid tartlased oma mängu, aga poolajal võeti end kokku ja kodupubliku ees võeti lõpuks kindel 92:76 võit ja sellega mängitakse taaskord finaalseerias. Kogu poolfinaalseeria efektiivseimaks mängijaks tunnistatud Evaldas Žabas kogus täna meeskonna parimana 20 punkti, andis seitse korvisöötu ning võttis viis lauapalli.

Päikeseline ja soe suveõhtu mängis ilmselt oma rolli, miks tee spordisaali võtsid ette vaid pisut üle poole tuhande inimese. Mängu jagus tegelikult küllaga, sest ühel poolel oli selg vastu seina ja teine pidi seeria lõpetamiseks otsustavalt mängima.

Kohe avaminutitest oli selge, et TLÜ/Kalev on kolmandale mängule tulnud eriti hea häälestusega. 5:0 avakorvidega jätsid kalevlased kodumeeskonna järelejooksikuks. Täna eriti isukalt tegutsenud TÜ/Rocki kapteni Marek Doronini viis järjestikkust punkti viigistasid aga paar minuti enne veerandi lõppu mänguseisu ja viisid tartlased 19:16 ette, aga oma kaitset hästi pidama siiski ei saadud. Evaldas Žabase korv lõpetas neljandiku TÜ/Rocki 26:24 eduseisus.

Teisel veerandil näitasid kalevlased oma parimat mängu. Rünnakute lõpetamise võttis enda peale nende liider Johnny Berhanemeskel ja pidevalt hoiti mängu initsiatiivi. Kanadalase Berhanemeskeli korv viiski meeskonnad poolajale kalevlaste 46:43 eduga.

Poolajapausilt tuli aga tagasi hoopis teise häälestusega TÜ/Rock. Tanel Kurbas alustas poolaega pealtpanekuga ja see algatas tartlaste 14:2 spurdi. Veerandi keskel juhtis TÜ/Rock juba 57:48. Veerandaja lõpetas kalevlase Ivo-Van Tamme kaugvise, mis vahe taas alla kümne tõi ja tartlaste eduseisu 68:59 peale vähendas.

Viimasel veerandil hoidis TÜ/Rock kättevõidetud edu. Mängujuhtide Tanel Soku ning Evaldas Žabase korvidest hoiti pidevalt 12-14 punktilist eduseisu ja mäng võideti lõpuks kindlalt 92:76.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe jäi mängupildiga nii veerand- kui poolfinaalides rahule.

Nagu seeria viimastes mängude kipub olema, siis i-le täppi panna on kõige raskem. Esimesel poolajal ei saanud me oma kaitset piisavalt hästi pidama. Õnneks pärast poolajapausi asjad paranesid – tulime hea energiaga peale, saime kaitse korda ja rünnak hakkas ka paremini sujuma. Kokkuvõttes olen tegelikult rahul nii veerand- kui poolfinaalidega. Oleme saanud rünnaku lahtisemaks, saame viskekohad hästi kätte ja viskame ka paremini. Ootame nüüd finaalivastast ja üheksa päeva on aega, et finaalseeria esimeseks mänguks valmistuda.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Viimastes mängudes heasse hoogu läinud Evaldas Žabas kogus taaskord meeskonna parimana 20 punkti, seitse korvisöötu ja viis lauapalli. Mängujärgselt kuulutati tagamees ka Utilitase poolt välja antava seeria efektiivseima mängija auhinna saajaks. Žabasele sekundeeris täna Tanel Kurbas 19 punkti ja nelja korvisööduga. Viis kaugviset tabanud Gert Dorbek lõpetaski 15 punkti ja samuti nelja korvisööduga. Tanel Sokk ja Marek Doronin lõpetasid võrdselt 10 punkti peal ja kapten Doroninile kogunes ka üheksa lauapalli.

Johnny Berhanemeskel viskas TLÜ/Kalevi parimana 20 punkti ja võttis viis lauapalli. Dominykas Milka arvele sai 19 punkti ja kaheksa lauapalli. Reimo Tamm sai kirja 17 silma ja kolm korvisöötu.

TÜ/Rock ootab finaalivastast paarist Kalev/Cramo-AVIS Rapla ning seal juhib seeriat Kalev/Cramo 2:0 ja seeria kolmas mäng on Tallinnas laupäeval. Finaalidega tehakse algust esmaspäeval 16. mail ning nelja võiduni peetav seeria võib kesta kuni mai lõpuni. Kui finaalseerias tuleb vastu Kalev/Cramo, siis mängitakse kaks esimest mängu Tallinnas ja kaks järgmist Tartus, edasi kordamööda.