Täna õhtul: Tartu vs Trefl Sopot

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab täna õhtul kell 18.00 Poola meistriligas teist kohta hoidvat Trefl Sopoti meeskonda.

Tiheda konkurentsiga Poola meistriliigas on Trefl Sopot kogunud 10 võitu ja kolm kaotust. Liigat juhib täisedu 13 võiduga Wroclawi Slask.

Tartu abitreeneri Olari Naritsa hinnangul on Sopoti meeskonnas kvaliteeti ja kogemust.

„Sopot on pisut sarnane sats Riia VEFile – teravad välismaalased taga, korvi all suur horvaat ja kogenud Freimanis, ääred viskavad. Igal positsioonil on gabariidid suuremad ja kogenumad kui meil. See, et nad on Poola liigas teised, näitab korralikku taset. Nad ei otsi kiireid lahendusi, vaid on kogenud ja tasakaalustatud võistkond – ei kiirusta ja otsivad kindlat korvi. Et neile vastu saada, peame suutma mängu kiiremaks ajada, tegema keskmisest parema mängu ja tundma kodusaali tuge,“ sõnas Narits.Olari Narits, Tartu Ülikool Maks & Moorits abitreener

Viimases liigamängus reedel, 23. detsembril, alistas Žan Tabaki juhendatav Sopot võõrsil Põhja-Euroopa liiga mulluse võitja Anwil Wloclaweki 83:80. Viis Sopoti mängijat said selles mängus kirja kahekohalise punktisumma ja enim tegi skoori 188cm pikkune tagamängija Garrett Nevels 15 punktiga. Eestlastele tuttav Rolands Freimanis viskas 13 punkti ja võttis kuus lauapalli, samuti 13 punkti peale jäi belglasest tagamängija Jean Salumu.

Senise hooaja statistika põhjal ongi Garrett Nevels Sopoti kõige ohtlikum mängija visates 10 mänguga keskmiselt 15 punkti ja andes 3,3 korvisöötu. Tagamängija Jean Salumu viskab keskmiselt 12,8 ning Glynn Watson 11,8 punkti ja pikkade osakond ehk suured ääred Rolands Freimanis, Jaroslaw Zyskowski ja horvaadist tsenter Ivica Radic koguvad keskmiselt 11 punkti ümber mängus. 205cm pikkune ameerika tsenter Wesley Gordon on meeskonna suurim laualõvi keskmiselt 10,8 lauapalliga mängust.

Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Trefl Sopoti Põhja-Euroopa liiga kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 18.00 ja mängu pileti saab Piletitaskust. Mängust teeb ülekande ka Delfi Sport.

No Comments

Comments are closed.