Suurepärase visketabavusega võeti teine eurovõit

Tartu Ülikool/Rock teenis koduseinte toel oma neljandas Eurochallenge kohtumises väga väärtusliku 94:77 võidu Ukraina hetke parima klubi Južnõi Himiku üle. Suurepärast visketabavust näidanud TÜ/Rocki resultatiivseimateks kerkisid Ivan Nelyubov ja Justin Ingram võrdselt 16 punktiga.

Tartu Ülikool/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe jäi oma mängijate esitusega väga rahule. „Kuigi esimesel poolajal lõid vahetused mängurütmi pisut segamini, siis võimaldasid need anda puhkust algviisikumeestele ja see tõi mängu teises pooles edu. Vastased viskasid alguses küll hästi ja selle pealt juhtisid mängu, aga teisel poolajal väsimuse pealt enam visked nii ei tabanud ja me saime oma mängu paremini käima. Samad asjad, mis toimisid ka Ukrainas, tõid edu ka nüüd lõpuks võtsime väärt võidu,“ sõnas Kullamäe. „Erilised tänusõnad tahaks öelda Joosep Toomele, kelle kohal ma pikalt mõtlesin, kas panna teda või mitte, kuna ta pole näpuvigastuse tõttu paar päeva korralikult trenni teinud. Aga nende minutitega, mis ta väljakul oli, tegi ta väga kõva esituse ja õigustas mu valikut kindlasti.“

Sel hooajal kolmandat korda Tartu Ülikooli spordihoonesse täismaja toonud euromängu algus kulges tasavägiselt, ent teisel veerandajal hakkas initsiatiiv vaikselt külalistele kanduma. Kaugvisete ja väljamänginud liikumistega tegid nad teise veerandaja alguses 7:0 spurdi ja juhtisid kohtumist kohati 11 punktiga. Veerandaja lõpus said aga tartlased mängurütmi taas kätte ja kuigi poolajaks näitas tabloo 41:49 kaotusseisu, siis kolmandal veerandajal võeti mängu üle kontroll enda kätte. Veerandaja lõpus tehtud vahespurt viis meeskonnad neljandale veerandajale seisul 69:60 TÜ/Rocki eduseisus. Tartlased said punkte nii korvi alt kui kaugvisetest ning kiirrünnakutest. Samal ajal suudeti vastaseid ka kaitses ohjeldada ja nii võeti mängu lõpuks kindel 94:77 võit.

Tartu Ülikool/Rocki eest kogusid enim punkte Justin Ingram ja Joosep Toome – võrdselt 16 punkti. Ingram andis ka tartlaste 21st korvisöödust kuus. Pingilt sekkus hästi mängu Timo Eichfuss, kes kogus lõpuks 13 punkti.

Južnõi Himiku parimatena kogusid võrdselt 13 punkti Sergiy Popov ja Willie Dean. Devoe Josephi arvele kanti 12 ja Sava Lesicile 10 punkti.

FIBA Eurochallenge sarjas on TÜ/Rockil nüüd kaks võitu ja kaks kaotust ning ees ootamas kaks välismängu, mis selgitavad, kas alagrupist pääsetakse kahe parema seas edasi või mitte. Järgmisel teisipäeval mängitakse Rumeenias sealse Gaz Metaniga ning nädal hiljem Prantsusmaal JDA Dijoniga. TÜ/Rocki järgmine mäng on aga laupäeval, 1. detsembril kui Balti liigas võõrustatakse Panevezyse Lietkabelist.

No Comments

Lisa kommentaar