Kullamäe Tartu Ekspressis: Püüan asjad lihtsad hoida

Peatreener Gert Kullamäe andis Tartu Ekspressile pika intervjuu, milles ta muuhulgas räägib meeskonna komplekteeritusest, tema treenerikäekirjast ja Eesti korvpalli viimase aja suundadest üldisemalt. Väärt lugemine igatahes!

Millises koosseisus alustab Tartu Rock uut hooaega?
Nimekirjas on kokku 14 meest. Sinna kuuluvad ka noored Saimon Sutt ja Brett Nõmm, kelle roll kõrgema tasemega mängudes ei pruugi olla väga suur, ent kes minu nägemuses peaks meeskonda hooaja jooksul oma panuse kindlasti andma.

Täie jõuga pole seni saanud treenida Marek Doronin ja Rain Veideman. Mõlemad alles kosuvad vigastusest. Enne, kui nad pole 100% valmis, ma neid ka väljakule ei topi. Kui mehed tunnevad, et miski ei tee häda, on nad kohe kooseisus.

Tänavune sats on selline, kus igale positsioonile on vahetusest võrdväärne mees võtta, seetõttu pole mingit põhjust praegu, hooaja hakul, kedagi pooltervena mängima forsseerida. Pole veel lõplikult otsustanud, kas või kui palju nad saavad Balti karikal aidata. Hooaeg on pikk ees, küll nad jõuavad end näidata.

Ka Egidijus Dimšal oli väikseid terviseprobleeme varasemates kohtumistes?
Dimša on töömees. Tema lõhuks ka longates platsil täie vungiga. Hooajaeelsed turniirid olid üpris mängudetihedad. Jalg andis natuke tunda, sestap hoidsin ise teda mõnes kohtumises pisut tagasi. Täna trennis tundus taas kõik korras olevat.

Kas põhiviisik on paika loksunud, kes sinna kuuluvad?
Ei. Ausõna ei ole. Natuke veel mõtlen. Rääkisin nõupidamisel ka mängijatele, et minu jaoks pole oluline, kes mängu alustab, vaid need, kes selle lõpetavad. Esiviisikusse mitte kuulumine pole minu puhul märk treeneri usalduse kadumisest. Vastasest, liigast, kohtumisest sõltuvalt on siin mänguruumi ohtralt. Ka senised kontrollmängud alustasin kõik erineva viisikuga.

Positsioonide kaupa on rollid ometigi jaotunud?
Teatud määral. Neljubov ja Allingu on puhtad tsentrid. Toome, kes on väga intelligentne mängumees, saab hakkama nii korvi all kui suure äärena. Dimša on pikk äär, kes omakorda kiirete ja lühemate meeskondade vastu võib ka ainsa pikana korvi all toimetada.

Doronini ja Eichfussi põhiampluaa on väike äär, aga mõlemad saavad ka number nelja peal hakkama. Saage, Leppiku ja Veidemani põhitöökoht on viskajana, aga neidki saan vajadusel mängujuhina kasutada. Mängujuhid on Ingram ja Kriisa. Tagameestest jäi mainimata veel Kurbas, kes tegutseb rohkem äärel. Sats, kus on ruumi varieeruda, üllatada.

Kui keeruline Su käekiri on? Peitub paunas 40 liikumist?
Ei-ei-ei! Ma püüan asja hoida üpris lihtsana. Pick and roll ja käputäis muid asju juurde. Ei tahaks praegu hooaja eel liiga palju ka vastaste jaoks ette ära lobiseda.

Loe edasi Tartu Ekspressist – http://www.tartuekspress.ee/index.php?page=1&id=1152

0 kommentaari

Lisa kommentaar