07.11.11 – kodune BBL mäng ja võõrsil mäng Valgaga

TÜ korvpallinädal: kodune BBL mäng ja võõrsil mäng Valgaga

Pärast eelmisel nädalal üle kivide ja kändude läinud Läti turneed jätkab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kokkumängu otsimist kolmapäeval kodus Balti liiga mänguga Kedianiai/Triobeti vastu ning reedel sõidetakse Valgasse mängima sealse korvpalliklubi esindusega.

Eelmisel nädalal
Korvpallisõbrad kindlasti mäletavad, et eelmisel nädalal tehtud Läti turnee ei läinud kõige paremini. Kuigi teisel päeval jäädi korraliku mänguga Ventspilsile alla vaid viie punktiga ja seda olukorras, kus kaheksa mehega meeskonnas langesid lõpuminutitel viie veaga pingile kolm mängijat, siis tumestas sadamalinnade turneed kolmapäevane kaotus BBLis enne seda mängu neli kaotust saanud Liepaja Lauvasele. Peatreeneri kommentaari mängule saab vaadata siit ning tagamehe Kristo Saage hinnangut kahele kaotusele siit.

Balti liigas on kuus mängu pidanud Tartu Ülikool kahe võidu ja nelja kaotusega neljandal kohal. Ventspils juhib tabelit nelja võidu ja ühe kaotusega.

Samuti käis täna peatreenerilt meeskonna hetkevormi kohta küsimusi küsimas Tartu Postimehe ajakirjanik Tiit Reinart. Seega kolmapäevases Tartu Postimehes peaks ilmuma pikem ülevaade hooaja alguse tagamaadest.

Järgmised mängud
Tartu Ülikooli mängud jätkuvad sel nädalal ainsa novembrikuu BBLi kodumänguga. Kolmapäeval, 9. novembril võetakse vastu Kedainiai/Triobeti meeskond. Eelmisel hooajal Kedainiai Nevežise nime kandnud meeskond on Balti liigas teeninud ühe võidu ja kaks kaotust ning jagab sellega  tabeli viimast kohta. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ning pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

Nädala teises mängus sõidab TÜ meeskond Valgasse, kus reedel kell 19.00 astutakse vastu G4S KML viimasele Valga KK meeskonnale.

Mängijate tervis
Möödunud nädalal oli ka negatiivne mõju mõningate mängijate tervisele. Lisaks juba vaikselt hüppeliigesetraumast taastuvale Timo Eichfussile ei saanud Ventspilsi vastu kaasa teha Marek Doronin. Tema küünarnukile tehtud õmblused võtsid pärast Liepaja mängus samale kohale kukkumist paranemise asemel vastupidise suuna ning asi on jõudnud nii kaugele, et arstid on diagnoosinud tal küünarliigese limapauna põletiku ja seda ravitakse. Selle nädala mängudes ta kindlasti kaasa mängida ei saa.

Ventspilsis väänas hüppeliigest ka Tanel Kurbas, kelle osalemine kolmapäevases mängus ka pisut lahtine on. Lähiaja trennid peaksid näitama, kas jalg koormust kannatab.

Head korvpallinädalat