Korvpallikooli 2008. aasta poisid saabusid Hispaaniast medali ja enesekindlusega

Tartu Ülikooli korvpallikooli meeskonna TÜ/KVL Ehitus 2008. aasta poisid tõid Hispaanias toimunud turniirilt koju hõbemedali.

Tartu Ülikool/KVL Ehitus 2008. aasta poisid, kes said täiendust kahe Rae SK mängija näol, osalesid 30.11-01.11 Hispaanias Llorete De Maris toimunud GBK U14 Elite turniiril. Turniiril osales kuus võistkonda, kes jagati kahte alagruppi, kust alagrupi kaks paremat pääsesid poolfinaali. “Kuna poistel on rahvusvahelistest mängudest pikk paus sees, siis leidsime selle Hispaania turniiri tänu Audentese treenerile Rauno Pehkale, kes on siin oma poistega mängimas käinud,” põhjendas TÜ treener Olari Narits. “Saame mängida erinevate akadeemiatega: hispaanlaste Girona meeskonna president on näiteks NBA-s palliv Hispaania legend Marc Gasol ja see võistkond on Hispaania selle vanuse top 8 sats,” lisas Narits

TÜ/KVL Ehitus kindlustas pärast kahte väga võistluslikku alagrupimängu sakslaste ja hispaanlaste vastu koha poolfinaalis. Poolfinaali vastaseks oli Budapest Honvedi Akadeemia, keda võideti 80:69. Esmaspäevases finaalis kohtusid tartlased Baltic Starsi nimelise Läti ja Leedu ühendvõistkonnaga, kes oli ka turniiri suurfavoriit ja seni oma vastaseid kindlalt võitnud. Tartu poisid pidid pärast põnevat ja tasavägist mängu tunnistama Baltic Starsi paremust seisuga 61:64.

Poiste treener Olari Naritsa meelest tegid nad finaalis väga hea mängu, kuid paar halba otsust viisid võidu käest. Naritsa arvates oli see turniir hea kogemus ja tuleb edaspidi kindlasti kasuks ning vaatamata kaotusele jäi ta poistega väga rahule. “Mina sain kinnitust, et ajame trennis õiget asja ja loodetavasti ka poisid. Super kogemus poistele kindlasti. Eraldi tahan tänada veel lapsevanemaid, kes meid terve turniiri häälekalt toetasid,” sõnas Narits.

Täname toetajaid, tänu kellele see turniir teoks sai: KVL Ehitus, Tartu Linn, TÜASK, PK Oliver, Tartu Bussikeskus ja lapsevanemad.

Mängude tulemused:

Alagrupimängud, laupäev 30.10
Tartu Ülikooli KK 76:63 Bamberg (GER)
Tartu Ülikooli KK 75:67 Basket Academy Girona (ESP)

Poolfinaal, pühapäev 31.10
Tartu Ülikooli KK 80:69 Budapest Honved Academy (HUN)

Finaal, esmaspäev 1.11
Tartu Ülikooli KK 61:64 Baltic Stars (LAT/LIT)

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud