Seoses koroonaviirusega on piiratud välisvõistlustel käimine, tavapärased treeningud veel jätkuvad

12.03.20202 – Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi otsustas koroonaviiruse ohust tingituna lähtuda Tartu linnavalitsuse ja Terviseameti soovitustest ning oma sportlaseid ja treenereid kuni aprilli lõpuni välisvõistlustele ei saada.

Lisaks jäetakse ära Tartu Ülikooli spordihoonesse planeeritud toimuvad rahvusvahelised spordivõistlused või üritused esialgu kuni mai lõpuni.

Tavapärased treeningud ning Eesti-sisesed võistlused toimuvad plaanipäraselt seni, kuni Terviseamet, Tartu linn või Vabariigi valitsus ei ole nende osas täiendavaid soovitusi andnud.

Koroonaviiruse leviku ennetamiseks kehtib alates tänasest kahenädalane treeningutel osalemise keeld kõikidele sportlastele ja treeneritele, kes saabuvad tagasi välismaalt. Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad välismaalt, eriti riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes piirkondades.

Loodame mõistvale suhtumisele ja teeme üheskoos koroonaviiruse taas väikeseks.

Taust

10.03 kogunenud Tartu Linnavalitsuse kriisimeeskond otsustas aprillikuu lõpuni tühistada või edasi lükata linnavalitsuse ja linna allasutuste lähetused, õppereisid ja ekskursioonid välismaale.

Nii linnavalitsuse kui ka linna hallatavate asutuste, näiteks koolide ja lasteaedade välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid, mis toimuvad kuni 30. aprillini, lükatakse edasi või tühistatakse. Olukorda jälgitakse jooksvalt ning otsustatakse perioodi pikendamine vastavalt vajadusele.

Samuti soovitab Terviseamet rahvusvaheliste ürituste korraldajatel eesseisvad üritused maailmas leviva koroonaviiruse tõttu aasta teise poolde lükata.

Terviseamet lähtub oma otsuses epidemioloogilisest olukorrast maailmas, Euroopa Liidus ja ka Eestis. Terviseameti nõunik Karena Leigeri sõnul näitab koroonaviiruse levik Euroopa riikides, et rahvusvahelised üritused võivad viiruse kohalikku levikut soodustada. „Eelkõige kuuluvad siia alla need üritused, kuhu on oodata osalejaid riskipiirkonda kuuluvatest riikidest,“ ütles Leiger, kelle sõnade kohaselt peaksid nakkushaiguste hooajal avalikke ja suurüritusi vältima kindlasti riskirühma kuuluvad vanemaealised ja kroonilisi haigusi põdevad inimesed. „Haigusnähtudega inimesed ei tohi mingil juhul avalikel üritustel osaleda.“

Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) riskihinnangut on tervisameti hinnangul koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas, on kokku puutunud koroonaviiruse haigega ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid ehk köha, palavik ja/või hingamisraskused. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.

Koroonaviiruse kohta leiab täiendavat infot Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud