EYBLi Minski etapi teises kohtumises tuli võit BC Vedmedi Kiievi üle

Minskis toimuval EYBLi U17 hooaja teise etapi avapäeva õhtuses mängus alistas Tartu TÜ/Salva meeskond tulemusega 49:45 (11:10, 21:18, 41:33, 49:45) eakaaslased klubist BC Medvedi Kiev (Ukraina).

Tartu võistkond juhtis mõnepunktilise vahega peaaegu kogu kohtumist, samas suuremaks kui kaheksa punkti eduseisu kasvatada ei õnnestunud. Viimasel veerandil lubati vastastel seis ka viigistada, kuid erinevalt hommikusest kohtumisest (BS Valmieraga 67:69 kaotus lisaajal) saadi mängu üle kontroll tagasi.

Sellegipoolest möödus viimane minut väga pingeliselt – 12 sekundit enne lõppu realiseeris Keit Türk kahest vabaviskest ühe ning kasvatas TÜ/Salva eduseisu kolmele punktile. Ukrainlased, kes olid kogu kohtumise jooksul proovinud 3-puntki viskeid 25 korral (tabades neist 6), alustasid sama plaaniga ka oma viimast rünnakut. Õnneks mängis Tartu kaitses targalt ning ennetas vastase kolmeseüritust 3 sekundit enne lõppu tehtud veaga. Kiiev tabas kahest vabaviskest vaid teise ning tegi seejärel kiiresti palli vallanud Saimon Sutile vea. Saimon realiseeris kindlalt mõlemad vabavisked ning sellega olid Kiievi lootused lõplikult kadunud.

TÜ/Salva punktid: Sander Kruus 16, Saimon Sutt 8, Risto Häelme 8, Jaagup Russak 7, Keit Türk 5, Joosep Russak 2, Gert Lõhmus 2, Daniel Akkel 1. Minski etapil mängivad võistkonnas veel ka Sten Lillemägi, Vitold Käkinen ja Joosep Henrik Sild, treenerid Olari Narits ja Tarmo Kikerpill.

TÜ/Salva on nüüd sellel hooajal võitnud Euroopa noorte korvpalliliigas seitsmest mängust kolm. Lisa üritatakse teenida homsetes kohtumistes BS Samaaraga (Venemaa) ja BC Donetskiga (Ukraina).