Koduvõiduga TalTechi üle oleme sammu kaugusel finaalidest

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas KML poolfinaalseeria teises kohtumises TalTech/OPTIBETi ning alates teisest veerandist mängu kontrollinud tartlased teenisid seeria teise võidu numbritega 77:62. Tartu skoorimasin Braxton Huggins oli üleplatsimees 32 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse mängu vaatama kogunenud publik püstitas teist mängu järjest hooaja rekordnumbrid – seekord elas mängule kaasa üle 1100 korvpallisõbra. Avaveerandil näitasid TalTechi mängijad head häälestust ja said mõne minutiga kätte 14:6 algedu. Tartlased võtsid aga asja rahulikult ja Braxton Hugginsi vedamisel vähendati veerandi lõpuks kaotusseis 18:23 peale.

Teine veerand kuulus aga täielikult kodumeeskonnale – Emmanuel Wembi korv alustas 20:3 spurti, mille lõpuks juhtis Tartu 38:26. Poolaeg lõppes seisul 44:32 ja Hugginsil oli koos juba 22 punkti.

Kolmandal veerandil püsis Tartu eduseis hoolimata TalTechi liidri Brandon Childressi pingutustest seda vähendada. Enne viimast neljandikku juhtis Tartu juba 64:49.

Viimasel veerandil sai TalTech oma kaugviskesihiku pisut paremini paika, aga Tartu kaitsemäng ja edukad rünnakulahendused hoidsid kindlalt vahetkahekohalisena. Edmunds Elksnise korv vormistas seeria teise võidunumbriteks 77:62 ja nii lahutab tartlasi finaalseeriast vaid üks võit.

30 minutit platsil rassinud Braxton Huggins tabas viis kaugviset ja kogus üleplatsimehena 32 punkti. Emmanuel Wembi oli 10 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile. Märt Rosenthal ja Adomas Drungilas viskasid võrdselt 11 punkti.

TalTech/OPTIBETi vedasid kaks meest – Brandon Childressi arvele kogunes 16 punkti ja kolm korvisöötu, aga ka seitse pallikaotust; Oliver Metsalu viskas 11 punkti ja võttis viis lauapalli.

Tartu peatreener Nikolajs Mazurs kiitis meeskonna pingutust kaitses.

Kohtunikud lasid täna mängida füüsilist play-offide korvpalli. Mentaalne pool, meeskonnavaim ja lauavõitlus on sellistes mängudes oluline. Suutsime oma korvi blokkidega kaitsta teisel poolajal ja kaitsemäng tervikuna oli täna võtmetähtsusega. Suutsime hästi viskava meeskonna hoida 62 punkti peal, seega tegime kaitses head töödNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria kolmas mäng on reedel, 13. mail kell 18.00 TalTechi spordihoones. Juhul, kui vaja läheb ka neljandat mängu, siis peetakse see pühapäeval, 15. mail taas Tartus. Poolfinaalide teises paaris juhib Kalev/Cramo mängudega 2:0 Pärnu Sadama vastu.

No Comments

Comments are closed.