Karikavõistlused lõppesid ootamatult kiiresti veerandfinaalides

Valitseva Eesti karikavõitja Tartu Ülikool/Rocki veerandfinaalkohtumine Tallinna Kaleviga kujunes ootamatult dramaatiliseks. Terve mängu napis eduseisus olnud tartlastel ei õnnestunud eduseisu lõpuni hoida ja kalevlase Mario Paiste viimasel sekundil keskjoonelt teele lastud kaugvise maandus korvis ja lõpetas TÜ/Rocki karikavõistlused 79:80 kaotusega. Rocki parim oli Rain Veideman 18 punkti ja kuue lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul ei suudetud oma trumpi mängus ära kasutada. „Täna puudus meestel võitluslikkust ja hasarti, mis meie mängu juurde viimasel ajal on ikka käinud,“ sõnas Kullamäe. „Kui asi jätta lõpu peale, siis maksavad kõik lohakusvead ja kergelt tehtud visked väga palju. Neil läks õnnevise sisse ja sellega oli mäng tehtud. Aga eelkõige jäi meeskonnal ikkagi puudu meie senisest trumbist – tahtmisest väljakul midagi korda saata.“

Keila Tervisespordikeskusesse kogunenud 300 inimest ei osanud ilmselt nii tasavägist mängu oodata. Avaveerandaja 23:14 võitnud TÜ/Rock lasi teisel neljandikul pealinlased küll lähemale, aga poolajaks juhiti siiski kindlalt 44:37.

Suurem mõõn tabas TÜ/Rocki kolmanda veerandaja keskel, kui viieks minutiks jäädi kuivale ja samas viskasid terve mängu hästi kaugviskeid tabanud kalevlased 13 punkti. Timo Eichfussi pealtpanek lõpetas vastaste spurdi, aga tabloo näitas siis 48:52 kaotusseisu. Eichfussi resultatiivne tegutsemine hoidis aga tartlasi mängus ja viimasele neljandikule läksid meeskonnad 59:59 viigiseisult.

Punkt-punkti mängu jagus neljanda veerandaja keskpaigani kui 64:64 viigilt tabas kaks kaugviset Rain Veideman ja mäng näis kulgevat juba tartlastele soodsas suunas. Siiski jäädi hätta Erik Lutsu teravusega ja mehe vastu tehti kolmel järjestikkusel rünnakul viga ning vabavisetega tulid kalevlased taas mängu tagasi. 75:75 viigiseisult tabas oma neljanda kaugviske Veideman, millele kohe vastas Marc Campbell kahesega ja vahe oli punktiline. Janis Vahteril oli võimalus 11 sekundit enne lõppu kiirrünnakuga kalevlased ette viia, aga võimaluseks see jäigi ja kui Rain Veideman tabas kahest vabaviskest ühe, tundus kahepunktiline eduseis olevat mängu võiduks piisav.

Veel oli ka Egidijus Dimsal võimalus eduseisu suurendada, ent kaks vabaviset läksid mööda. Sellegi poolest tundus Mario Paiste keskjoonelähistelt teele lastud kaugvise tõeline hädavise, aga Rocki õnnetuseks maandus see korvis ja seega tuli tunnistada 79:80 kaotust.

24 minutit mänginud Rain Veideman tabas neli kaugviset ja kogus 18 punkti ja kuus lauapalli. Timo Eichfussi arvele jäi 14 punkti. Egidijus Dimsa oli lähedal kaksikduublile visates 12 punkti ja võttes kaheksa lauapalli. Justin Ingram viskas 11 punkti.

Tallinna Kalevi resultatiivseim oli Marc Campbell 18 punktiga. Janis Vahteri kontosse kirjutati 15 ja neli kaugviset tabanud Raido Roosile 14 punkti. Korraliku kaksikduubli tegi Emmanuel Okoye 12 punkti ja 17 lauapalliga.

Karikavõistluste finaalturniir toimub Tartus A. Le Coqi spordihoones sel reedel ja laupäeval. Poolfinaalkohtumised on reede õhtul ja finaalid laupäeval. Täpsem ajakava Korvpalliliidu kodulehelt

0 kommentaari

Lisa kommentaar