Kahe põhimeheta Tartu Ülikool jäi võõrsil alla Läti Ülikoolile

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas Riias oma nädala teise mängu, milles kohtuti Läti Ülikooliga. Skoorivaese ja närvilise mängu lõpuks pidi ilma Kregor Hermeti ja Robert Valgeta mänginud tartlased tunnistama lätlaste 65:59 võitu. Vaid paariks minutiks puhkust saanud Adomas Drungilas kogus võimsa kaksikduubli – 21 punkti ja 19 lauapalli.

Oma 10. hooaega alustanud Läti Ülikooli võistkond oli mängu alguseks ette valmistanud korraliku avatseremoonia ja tundus, et see tõmbas noored lätlased ka korralikult käima. Avaveerandi keskel näitas tabloo Läti Ülikooli 13:6 eduseisu ja veerandi lõpuks juhtis kodumeeskond 20:10, kusjuures tartlaste 10st punktist kaheksa viskas Martynas Mažeika.

Teisel veerandil kaldus mäng enam Tartu poolele, sest pall hakkas paremini liikuma ja jõudis sageli Adomas Drungilaseni, kes korvi alt (ja vahel ka kaugvisetega) olukorrad ära lahendas. Poolajaks olid tartlased vahe vähendanud minimaalseks seisul 31:30.

Teise poolaja alguses tundus juba, et ilma kahe põhimängija Kregor Hermeti ja Robert Valgeta mänginud Tartu on leidnud kaitses õiged võtmed üles ja Grantas Vasiliauskase korvidest kätte saadud edu suudetakse hoida. Veerandi keskel oli Tartu ees 39:33, aga siis võrdsustasid lätlased kahe kiire kaugviskega taas mänguseisu ja edasi jätkus punkt-punkti lahing. Veerandi lõpuminutitel tõi Karlis Zunda lätlastele viis järjestikkust punkti ja see viis meeskonnad viimasele neljandikule vastu lätlaste 49:44 eduseisus.

Viimasel veerandil püsis mängu saatus lahtisena kuni viimaste minutiteni. Adomas Drungilase korv viis tartlased ette 57:56 kui mängida jäi neli minutit. Lätlaste poolelt näitas külma närvi mängujuht Rendijs Feikners, kelle neli järjestikkust punkti LU taas ette viis. Korv Drungilaselt tõi taas Tartu punkti kaugusele, aga kohe vastas korviga Karlis Zunda ja lätlaste kapten Renars Birkans oli kindel vabavisetel ja nii võitiski Läti Ülikool selle rabeda kohtumise 65:59.

Tartlaste tsenter Adomas Drungilas mängis üle 37 minuti ning kogus selle ajaga 21 punkti ja 19 lauapalli. Martynas Mažeika arvele kirjutati 18 punkti, Grantas Vasiliauskas viskas 10 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa sõrmevigastusest taastuv Kregor Hermet ning külmetushaigust põdev Robert Valge.

Läti Ülikooli parim oli Karlis Zunda 20 punkti ja seitsme lauapalliga. Reinis Avotins lisas 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul said saatuslikuks halvad rünnakulahendused. „Meil oli kohe algusest teada, et kahe puuduva mehe pealt jääb ligi 30 punkti puudu ja nii ka läks – 59 punkti on ilmselgelt liiga vähe mängude võitmiseks. Mingil hetkel saime mängurütmi kätte, aga siis jätsime ise edasi panemata ja nad said mängu tagasi. Kaitses 65 peal hoida pole paha ja enamuse kokku lepitud asjadega saime hakkama, lõpus tulid mõned eksimused sisse. Aga võitu see kaitse täna siiski ei toonud ja tuleb tõdeda, et kui ise sisse ei viska, siis on raske võita ka,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on PAF Eesti-Läti liigas kirjas üks võit ja üks kaotus ning see annab hetkel 10. tabelirea. Juba sel kolmapäeval, 16. oktoobril võetakse kodus vastu Tallinna BC Kalev/Cramo, kes Eesti-Läti liiga tabelis on koha võrra eespool ehk üheksas, aga näidanud väga häid esitusi VTB Liigas. Kohtumine Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 20.30.

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.