Bill Amise 28 punkti viisid Tartu Ülikooli võidule Triumphi üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas Balti liiga raames Ljubertsõ Triumphi ning pärast tasavägist ja eskimusterohket mängu võttis kodupubliku rõõmuks magusa 85:84 võidu. Bill Amis tegi oma senise parima esituse visates 28 punkti ja võttes üheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli Spordihoonesse kogunenud tuhatkond inimest nägid pingelist ja emotsiooniderikast kohtumist. Avaveerandajal said külalised palju lihtsaid korve, mille algatas enamasti kodumeeskonna pallikaotus. Siiski püsis Tartu Ülikool mängus ja teise veerandaja lõpus tehtud 9:0 spurt viis meeskonna poolajaks juhtima 45:41.

Teise poolaja alguses tegi tartlaste jaoks palju pahandust Triumphi leegionär Jerry Jefferson, kes viskas järjest kuus punkti ja seis oli taas võrdne. Veerandaja lõpuminutitel haaras aga kodumeeskond ohjad enda kätte ja kohati suurendati Bill Amise vedamisel vahe koguni üheksale punktile.  Enne viiamst neljandikku sulas see siiki viiele punktile.

Neljanda veerandaja algus kujunes kodumeeskonnale taas raskeks – tehti rumalaid pallikaotusi, mis pahatihti lõppesid Triumphi kiirrünnakuga. Kui mängida jäi kuus minutit oli kodumeeskond jäänud neljapunktilisse kaotusseisu 68:72. Mänguolukorras kees aga vastaste peatreeneril Valdemaras Chomiciusel närv üle ja kohtunikuga vaidlemise eest tuli ta mängust eemaldada.

Sten Sokk realiseeris kindlalt sülle kukkunud neli vabaviset ja mäng oli taas viigis. Järgmise mõne minuti jooksul suutsid vastased teenida punkte vaid vabavisetest, aga et see neil hästi õnnestus, siis juhtisid nad kolm minutit enne mängu lõppu seitsme punktiga 80:72. Kristo Saage kolmene algatas aga 7:0 spurdi, millega taas punkti kaugusele jõuti. Üleplatsimees Bill Amise korv viis 49 sekundit enne lõppu meeskonna juhtima ja paar hetke hiljem, kui taas oldi jäädud Jeffersoni viske järel kaotusseisu näitas ta kindlat kätte vabaviskejoonel ja vormistas paarkümmend sekundit enne lõppu seisuks 85:84, mis ka Tartu Ülikooli võitu tähistama jäävad.

Bill Amise saagiks jäi lõpuks 28 punkti ja üheksa lauapalli. Sten Sokk toetas meeskonda 13 punktiga, aga patustas seitsme pallikaotusega. Rain Veidemani arvele jäi 12 punkti, aga samuti lubamatult palju – viis – pallikaotust.

Triumphi resultatiivseim oli Jerry Jefferson 24 punktiga. Tywain McKee lisas 13 ja Artem Kuzyakin 12 punkti.

Tartu Ülikool on Balti liigas kogunud kaks võitu ja ühe kaotuse ning jagab sellega oma tänase vastasega põhiturniiri esimest-teist kohta.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on juba reedel, kui kodusaalis võetakse vastu Utena Juventus. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ja pilet mängule maksab 5€ ning sooduspilet 3€.