Alistasime kodus Riia VEFi

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Eesti-Läti liiga neljandas mängus Riia VEFi. Tartlased kontrollisid kohtumist ja kuigi VEF jõudis lõpuminutitel ohtlikult lähedale, võitis kodumeeskond mängu 74:72. Märt Rosenthal oli üleplatsimees 23 punkti ja nelja korvisööduga.

Vihmasel laupäevaõhtul oli Tartu Ülikooli spordihoonesse mängule kaasa elama kogunenud üle 900 korvpallisõbra. Punkt-punktis kulgenud avaveerandi järel juhtis Tartu 13:12. Teist veerandit alustas Tartu 7:2 spurdiga ja järjestikkused õnnestumised venitasid vahet järjest suuremaks. VEF patustas palju ka pallikaotustega ja nii oli poolajaks tartlastel käes 35:26 eduseis.

Kolmandal veerandil püsis vahe pikalt kümne punkti ringis. Veerandaja viimastel minutitel said tartlased eduseisu korraks isegi 17 peale ja enne viimast perioodi juhiti 57:42. Aga nagu sel hooajal juba varemgi on juhtunud, osutus mängu viimane periood kõige suuremaks väljakutseks. VEF hakkas kaugvisetega vahet vähendama ja veerandi keskel oli eduseis sulanud vaid seitsme peale seisul 64:57. Kodumeeskond oli hädas rünnaku realiseerimisega ja vaid Märt Rosenthal suutis mõõnaperioodil otsustavalt tegutseda. Tema korvid hoidsid tartlasi ees. Kui mängida jäi kaks minutit tegi VEF 8:0 spurdi, millega jõuti 23 sekundit enne lõppu kahe punkti kaugusele. Rinalds Malmanise vabavisked suurendasid taas vahet, aga VEFi kapteni Dairis Bertansi kolmene vähendas vahe taas minimaalseks. Võidunumbrid 74:72 vormistas tabloole Rain Veideman vabaviskega.

Viimasel veerandil koguni 11 punkti visanud Märt Rosenthal lõpetas mängu üleplatsimehena 23 punkti peal, lisaks ka neli korvisöötu ja lauapalli. Avapoolajal hästi tegutsenud Aaron Menzies kogus 12 punkti ja 11 lauapalli, samuti sai kaksikduubli kirja Rinalds Malmanis visates 12 punkti ja võttes 10 lauapalli. Anatoliy Shundel panustas võitu 10 punkti.

Arnaldo Toro Barea oli VEFi parim 19 punkti ja 12 lauapalliga. Dairis Bertans viskas 12 ja Maris Gulbis 11 punkti.

Tartu meeskonna peatreeneri Gundars Vetra sõnul astub meeskond samme õiges suunas.

Me õpime ja püüame arendada oma võitjamentaliteeti – et mehed teaks, et nad suudavad tugevaid võistkondi võita. Täna pidasime lõpuni vastu ja tahan poisse kindlasti selle puhul õnnitleda. Mulle meeldis väga esimese poolaja kaitse agressiivsus ja omavahel suhtlemine. Teisel poolajal andsime natuke järgi ja VEF hakkas rohkem rünnakul riskeerima, aga üldiselt kontrollisime mängu meie. VEF on hea klassiga meeskond ja tabeli eeldatava ülemise otsa meeskonnalt võit varastada on alati magus.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Nelja mängu järel on Tartul kirjas kaks võitu ja kaks kaotust. Sama saldo on ka VEFil.

Tartlased peavad järgmise Eesti-Läti liiga mängu laupäeval, 21. oktoobril kui kuu ainsas välismängus sõidetakse Ogresse. Taas kodus mängitakse laupäeval, 28. oktoobril kui külla tuleb Läti Ülikooli meeskond. Võibolla mängib Tartu enne seda, kolmapäeval, 24. oktoobril, ka oma esimese ENBL mängu kui peaks võõrustatama Iisraeli meeskonda Be’er Sheva Hapoelgi, aga selle mängu toimumine on poliitilise olukorra tõttu veel lahtine.

No Comments

Comments are closed.