Võõrsilgi alistati Audentes SG/Noortekoondis kindlalt

Tartu Ülikool/Rock mängis Tallinnas Audentes SG/Noortekoondisega ning turniiritabelisse kirjutati kaks võitu kindla 99:42 skooriga, mis ühtlasi tähendab noortekoondislaste madalaimat skoori sel hooajal. Timo Eichfuss kogus TÜ/Rocki parimana 19 punkti.

Audentese spordihoones peetud kohtumise esimesed paar minutit kulgesid võrdselt, aga seejärel tegi TÜ/Rock 22:2 spurdi ja näitas väljakuperemeestele tagatulesid. Avaveerandaja lõpuks juhtisid tartlased 31:9.

Vaid kümne mehega Tallinna sõitnud TÜ/Rock ei võtnud jalga gaasilt ka järgmistel veerandaegadel. Teise veerandaja alguses visati 12 vastuseta punkti ja poolajaks oli eduseis veninud juba üle 40 punkti – vile kõlades näitas tabloo seisu 61:19.

Samas taktis jätkus mäng ka teisel poolajal ja kolme veerandaja järel oli seis 85:29 ning mängu lõppseisuks kirjutati 99:42 võit. Et Audentese kodumängud lähevad arvesse topeltmängudena, siis sai TÜ/Rock tabelisse juurde kaks võitu.

TÜ/Rocki parim oli 22 mänguminutiga 19 punkti visanud ja viis lauapalli võtnud Timo Eichfuss. Tanel Kurbas kogus 16 punkti ja võttis neli lauapalli. Karolis Petrukonis sai kirja kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga ning samuti 13 punkti sai kirja Kristen Meister. TÜ/Rocki eest sai enim mänguaega Saimon Sutt, kes ligi 32 mänguminutiga kogus üheksa punkti, andis viis korvisöötu ja tegi kolm vaheltlõiget.

Tallinnasse ei sõitnud kaasa Tanel Sokk, Janar Talts ja Kent-Kaarel Vene. Esimesed kaks said mängust puhkepäeva, mis tähendas aga jõusaalitreeningut. Kent-Kaarel Vene ravib hüppeliigesevigastust.

Audentes SG/Noortekoondise eest skooris enim Karl-Robin Jürjens, kelle arvele jäi kaheksa punkti ja seitse lauapalli. Ka Rocki Korvpallikooli eest mänge teinud Tormi Niits sai kirja kuus punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML tabelis kirjas 19 võitu ja viis kaotust ning sellega ollakse teisel kohal. Audentese meeskond on kahe võidu ja 16 kaotusega üheksandal ehk viimasel real.

TÜ/Rocki ootab järgmisel nädalal ees kaks mängu. Teisipäeval, 20. jaanuaril mängitakse Venemaal Saraatovi Avtodori vastu ning reedel, 23. jaanuaril sõidetakse külla Pärnu meeskonnale.