Valmo Kriisa supermäng tegi BBLi alagrupiturniirile ilusa lõpu

Tartu Ülikool/Rock lõpetas Balti liiga alagrupiturniiri korviderohke kodumänguga, milles alistati Utena Juventus 114:97. Balti liiga üheksanda võidu suurim arhitekt oli vanameister Valmo Kriisa, kelle 24 punkti ja kaheksa korvisöötu olid meeskonna parimad näitajad.

Kuigi BBLi B alagrupi edasipääsejad olid juba selged enne mängu ja selles osas midagi kaalul ei olnud, siis kujunes mäng ikkagi närviliseks, aga ka korviderohkeks. Võrdsete avaminutite järel sai kodumeeskond korralikult jooksma esimese veerandaja lõpus ja teise alguses kui tehti 19:0 spurt ja sellega oli mängu saatus ka suures osas paigas. Leedukates tekitas selline allajäämine frustratsiooni ja nii teenis suupruukimise eest mängust eemaldamise Juventuse teine treener Zydrunas Urbonas. TÜ/Rock võitis poolaja 63:33.

Teisel poolajal said Rocki poolel mänguaega ka nooremad mängijad ja suures eduseisus kaitses enam nii hoolsalt ei mängitud. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis 87:60 ja mängu võitsid tartlased 114:97.

Valmo Kriisa suutis 24 mänguminutiga visata 24 punkti ja anda kaheksa korvisöötu. Tanel Kurbase arvele jäi 21 punkti ja viis korvisöötu. Joosep Toome lõpetas mängu 15 ja Egidijus Dimsa ning Timo Eichfuss võrdselt 13 punkti peal. Rockil said väikeste vigastuste tõttu puhkust Marek Doronin ja Kristo Saage.

Kummalisel kombel said kaheksast Juventuse platsil käinud mängijast kahekohalise punktisumma kirja seitse. Keskmängija Karolis Petrukonis oli parim 18 punkti ja kuue lauapalliga. Arvydas Cepulis lisas 15, Laimonas Kisielius ja Darrick Leonard võrdselt 14 punkti. Darius Gvezdauskase arvele kanti 13, Gintautas Matulisele 11 ja Aidas Viskontasele 10 punkti.

Tartu Ülikool/Rocki peatreenerile Gert Kullamäele avaldas Valmo Kriisa mäng erilist muljet. „Esimene poolaeg oli meie poolt väga hästi mängitud. Teisel poolajal oli juba mõlemalt poolt pingevabam mäng ja lihtsad eksimused, aga kuna mängu ja alagrupi saatus oli juba otsustatud, siis sai sellist mängu mängida,“ sõnas Kullamäe. „Eraldi tahan mütsi tõsta Valmo Kriisa ees – kui sa oled 38-aastane ja mängid nii, siis…“

TÜ/Rock teenis kümne alagrupimänguga üheksa võitu ja ühe kaotuse ja sellega võideti B alagrupp kindlalt. Lietkabelis tuli teiseks, Juventus kolmandaks ja Jelgava neljandaks. Edasipääsu ukse taha jäid Liepaja/Triobet ja Valga Maks ja Moorits.

TÜ/Rocki mängud jätkuvad järgmisel nädalal karikamängudega. Teisipäeval, 18. detsembril astutakse veerandfinaalis Paides vastu Tallinna Kalevile ning karikavõistluste Final Four turniir on 21.-22. detsembril Tartus A. Le Coqi spordihoones. Täpsem ajakava on üleval – http://www.basket.ee/?mid=1394