TÜ/Rock pidi finaali avavaatuses vastu võtma kaotuse

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML finaalseeria avamängus BC Kalev/Cramot ning tartlastel tuli pidevalt tagaajajana lõpuks vastu võtta 63:77 kaotus. Joosep Toome tõi meeskonna parimana 16 punkti ja kaheksa lauapalli, Janar Talts lisas kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones täismaja ees peetud kohtumist kontrollisid külalised. Avaveerandaja lõpus tegi Kalev/Cramo 8:0 spurdi ja võitis esimesed kümme minutit 15:10. Teisel veerandajal püsis mäng kuni keskpaigani tasavägisena, aga siis näitasid pealinlased taas paremat viskekindlust ja Keith Bensoni pealtpanek tegi poolaja skooriks 30:25 Kalev/Cramole.

Teisel poolajal TÜ/Rocki mängupilt oluliselt paremaks ei muutunud – hädas oldi visketabavusega ja seda nii kaugelt kui lähedalt. Ometi suudeti hoida vahe kümnekonna punkti ringis ja hästi sekkus vahetusest Kristen Meister, kelle kaks kaugviset ei lasknud Kalev/Cramot eest. Veerandaja lõpus oli seis Valmo Kriisa kaugviske järel 40:52.

Viimasel neljandikul hakkas tartlastel lõpuks ka mõni kaugvise sisse kukkuma ja kuigi Scott Machado kaks kolmest viisid Kalev/Cramo seitse minutit enne mängu lõppu 15ga ette, tabas Kriisa kaks kolmest ja Sokk lisas korvi ja taas olid tartlased mängus. Veel kaks minutit enne lõppu tegi Janar Talts seisuks 60:66, aga Rain Veidemani kaugvise ja Kristjan Kitsingu vabavise viisid vahe taas kahekohaliseks. Sellega oli vastupanu ka murtud ja lõppskooriks vormistati Kalev/Cramo 77:63 võit.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul said määravaks lihtsad eksimused.

Finaalis otsustavad lihtsad asjad – kes suudab lihtsatest vigadest hoiduda, seda saadab ka edu. Pärast esimest poolaega tundus, et meile pakutakse võitu, aga ega teise poolajal viskeprotsendid esimesest paremad polnud – palju läks korvi alt mööda ja kui lõpuks hakkasid sisse kukkuma, siis olime suurelt taga. Oleksime pidanud esimesel poolajal paremini realiseerima. Lõpus saime küll järgi, aga kui me tahame Kalevile vastu saada, siis peame lihtsad eksimused ära hoidma.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Joosep Toome tõi TÜ/Rocki parimana 16 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Janar Talts sai kirja kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga. Tanel Sokk lisas 10 punkti ja viis lauapalli. TÜ/Rocki mängu jälgis tänavariietes Augustas Peciukevicius, kes paraneb jalavigastusest.

Üleplatsimees oli aga Rain Veideman 17 punkti, kuue lauapalli ja nelja korvisööduga. Scott Machado lisas 15 punkti, kaheksa lauapalli ja seitse korvisöötu. Keith Benson viskas 12 ja Gregor Arbet 11 punkti. Kalev/Cramol ei teinud kaasa Oleksii Pecherov.

Nelja võiduni peetava finaalseeria teine kohtumine on samuti Tartus ja seda juba sel laupäeval, 16. mail. Pall pannakse mängu kell 17.00.

Tule saali – Tartu Vaim on kohal!

Mängule tulijatele paneme südamele, et võimalusel tuldaks jalgsi või jäetaks auto eemale, sest osa parklast on hõivatud pühapäevase Kevadjooksu ettevalmistusega ning seetõttu on niigi nappi parkimisruumi veelgi vähem.