TÜ/Rock oli kodus kindlalt Valgast parem

Tartu Ülikool/Rock võõrustas koolivaheaja puhul lastele pühendatud mängus Valga/Maks&Mooritsat – meeskonda, kes paar päeva varem oli kodus alistanud Kalev/Cramo ja tõstnud TÜ/Rocki sellega tabeliliidriks. Tartlased aga külalistel end üllatada ei lasknud ja võitsid kohtumise kindlalt 90:62. Augustas Peciukevicius tõi TÜ/Rocki parimana 15 punkti ja andis viis korvisöötu.

TÜ/Rock haaras mänguohjad enda kätte juba avaminutitest ja 5:5 viigiseisult tehti Valmo Kriisa ja Saimon Suti korvidest 11:0 spurt. Valga poolele hoidis mängu üleval nende keskmängija Jurijs Aleksejevs ning avaveerandaja lõpuks oli seis 20:15 TÜ/Rockile.

Teisel veerandajal jätkub mäng TÜ/Rocki kontrolli all, aga otsustavalt eest minna ei suudetud, sest taas hoidis piirlinlaseid mängus Aleksejevsi edukas tegutsemine. Poolajaks oli vahet küll suurendatud kümne punkti võrra seisule 52:37.

Samas rütmis läks ka kolmas veerandaeg. TÜ/Rocki poolel said ohtralt mänguaega ka nooremad mängijad ja poolteist minutit enne veerandaja lõppu juhiti 20 punktiga seisul 64:44. Lõpuminutiga suutis aga Valga kokku punuda 8:1 spurdi ja enne viimast neljandikku oli seis 65:52.

Viimase mänguperioodi alustas kodumeeskond aga 12:2 spurdiga ja sellega oli mängu saatus lõplikult selge. TÜ/Rock võitis lõpuks kohtumise 90:62 ja kirjutas tabelisse topeltvõidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli põhiülesanne Valga tagumised mängijad kinni saada.

Saime kohe mängu alguses minema ja kontrollisime mängu 40 minutit. Rünnaku poolel saime mängu natuke elavamaks – kolmeseid oli pisut palju, aga tabasime neid ka küllaltki hästi. Kaitses tegime head tööd nende väikeste vastu, mis oli ka põhiülesanne. Aleksejevs tegi küll palju pahandust, aga peaeesmärk oli nende tagumised maha võtta ja sellega saime hakkama. Kokkuvõttes korraliku kontsentreeritusega mäng.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parim oli kolm kaugviset tabanud ja mängu 15 punkti ja viie korvisööduga lõpetanud Augustas Peciukevicius. Kaugviskeid 4/5 tabanud Valmo Kriisa arvele jäi 14 punkti ja kolm korvisöötu. Janar Talts oli 11 punkti ja kaheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile. 10 punkti sai kirja Karolis Petrukonis. TÜ/Rockil said käe valgeks kõik väljakul käinud 10 meest. Soojenduse tegid kaasa ka Gert Dorbek ja Kent-Kaarel Vene, aga mänguaega vigastustest taastuvad mängijad veel ei saanud. Tänavariietes jälgisid mängud kõrvalt põlveoperatsioonil käinud Timo Eichfuss ja kõhugrippi raviv Tanel Kurbas.

Üleplatsimees oli aga Valga tsenter Jurijs Aleksejevs 27 punkti ja kuue lauapalliga. Maris Laksa tõi üheksa punkti.

TÜ/Rock jätkab Alexela KML tabeli liidrina ning 30st mängust on kogutud 25 võitu. BC Kalev/Cramo on 24 võidu ja kuue kaotusega teine. Valga/Maks&Mooritsal on kirjas 14 võitu ja sama palju kaotuseid ja tabelis seega viies koht.

Järgmisel nädalal jätkub TÜ/Rocki jaoks Balti liiga ja kolmapäeval, 25. märtsil alustatakse kodus pronksiseeriat, mille vastane selgub pühapäeva õhtul Šiauliai ja Utena Juventuse kordusmängus. Alexela KML järgmise mängu peab TÜ/Rock Rakveres ja seda reedel, 27. märtsil kell 19.00.