TÜ/Rock mängib Hollandi turniiri poolfinaalis

Hollandis Zwolles peetaval rahvusvahelisel turniiril võitis Tartu Ülikool/Rock kõik kolm alagrupimängu ja mängib nüüd turniiri poolfinaalis Araabia Ühendemiraatide koondisega. Eile õhtul peetud alagrupi viimane mängus ameeriklaste WNTA Falconsiga tuldi välja 22-punktilisest kaotusseisust ja võideti kohtumine 103:91.

Kahe kaotusega Falconsi meeskond suutis mängu esimesel poolajal end korralikult kokku võtta ja alagrupivõidu kindlustanud TÜ/Rock oli vahepeal isegi 22-punktilises kaotusseisus. Poolajal tehti aga korrektiivid kaitses ja Valmo Kriisa vedamisel algatati kolmandal veerandajal viskekontsert, millega end taas mängu võideldi. Kohtumise lõpuks võeti raske, aga seda magusam 103:91 võit.

Egidijus Dimsa tõi meeskonna resultatiivseimana 18 punkti ja võttis 11 lauapalli. Neli kaugviset tabanud Kristo Saage arvele jäi 17 punkti. Vanameistrid Vallo Allingu ja Valmo Kriisa tõid vastavalt 14 ja 13 punkti, Kriisa sai kirja ka kuus korvisöötu. Rockil ei teinud mängu kaasa Hollandi klubide koondise vastu hüppeliigest väänanud Rain Veideman ning sellel turniiril teda enam mängimas ei näe. Samuti vaatas mängu pingilt Marek Doronin, kellel andis vana jalavigastus taas tunda.

Falconsi parim oli Mookie Jones 22 punktiga. Courtney Carr lisas 21 punkti ja üheksa lauapalli. Martez Scott ja Kevin Josey kogusid võrdselt 11 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sujub turniir väga hästi. „Eile oli raske mäng ja tänu heale teisele poolajale saime ka võidupunktid kirja. Poolfinaalis on vastas üsna eksootiline sats Araabia Ühendemiraatidest. Eks nende mäng natuke teistmoodi kui meie Eestis või Balti liigas,“ sõnas Kullamäe. „Aga teeme siin ka jõusaalitrenni ja püüame hommikused trennid teha ka laagri eest. Üldiselt on väga hea käik, sest uusi kontakte oleme saanud kõvasti ja kutseidki erinevatele turniiridele. Kui me suudaksime nüüd ka turniiri võita, siis õigustaksime enda kutsumist veelgi.“

TÜ/Rocki poolfinaalkohtumine Araabia Ühendemiraatide koondisega algab täna õhtul kell 21.30 ja mängu näeb turniiri striimikanalalit http://www.ustream.tv/basketballdays. Samuti on varasemad mängud ja päevade kokkuvõtted üleval Youtube kanalil http://www.youtube.com/user/basketballdays?feature=watch ja statistika kodulehel http://basketballdays.nl.