Tartu Ülikool pidi teistkordselt Pau-Lacq-Orthezi paremust tunnistama

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna kodus selle hooaja FIBA Europe Cupi viimase alagrupimängu. Kui enamik mängust oli küllalt tasavägine, tuli viimase veerandi tõttu Prantsuse tippklubilt Elan Bernais Pau-Lacq-Orthezilt siiski vastu võtta kindel 68:89 kaotus.

Esimene veerand kulges prantslaste paremuse tähe all, ehkki kaugele maha ei õnnestunud neil kodumeeskonda jätta. Tartu oli kimpus visketabavusega, kuid püsis löögiulatuses – peale kümmet minutit seis 17:22 Orthezile. Tagasilangus tuli teisel veerandil, kui vahe mõneks ajaks ka kahekohaliseks venis. Külalised tabasid selgelt paremini, olid oma mängu küllalt sujuvalt kätte saanud ning ehkki mõned punktid suutis Tartu järgi tulla, mindi riietusruumidesse siiski märkimisväärse erinevusega – Tartu maas 34:45.

Kolmas veerand algas kodumeeskonna jaoks väga soodsalt, kui Mandell Thomas naasis pausilt uue innuga ja tõi esimese kolmekümne sekundi jooksul pealtpanekust ja kaugviskest punktilisa viie võrra. Paus paistis olevat hästi mõjunud ka teistele meestele, sest vahe hoiti nüüd stabiilselt ühekohaline. Korraks jõudsid tartlased ka päris lähedale – kui teist poolt mängitud 1:48, oli tablool ka 43:47. Tasapisi suurendasid prantslased vahet taas, Tartu püsis küll kannul, kuid vahe säilis. Sellises tempos kulges ka ülejäänud kolmas veerand, mille lõpuks Orthezi eduseis taas veidi kasvas: 54:63.

Viimane veerand algas lubavalt, kui mõne mänguminutiga oli Janar Soo tabavast kahepunktiviskest erinevus taas vaid neli, 61:65, kuid sealt edasi kadus Tartu mängust enesekindlus ning vastased leidsid oma. Viis minutit enne lõpp oli tablool juba Orthezi 74:61 edu. Selleks hetkeks oligi mäng sisuliselt otsustatud, kuna võitlusvaimu viimastesse minutitesse enam ei jagunud ning teist korda järjest võtsid prantslased Tartu Ülikooli vastu 21-punktise võidu, sel korral 89:68.

Mängu tipphetked:

„Täna oli mäng meie jaoks veidi rõõmsama pildiga kui Paus – seal oli mäng meie jaoks läbi juba nelja-viie minutiga. Saime nüüd mõned korrad justkui nagu mängu tagasi, aga tuleb tõdeda, et meie õnnestumised kattusid vastaste hoo raugemisega. Prantslased olid kindlad favoriidid, aga tuleb tõdeda, et meilgi on mõtlemisainet küllaga,“ tõdes peale mängu tartlaste peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar pressikonverentsilt:

Kodumeeskonna resultatiivseimad olid täna 21 punkti ja 6 lauapalli toonud Dominykas Milka, 17 punkti, 2 lauapalli ja 4 korvisööduga panustanud Mandell Thomas ning FIBA Europe Cupil Tartu rivistuses debüüdi teinud Janar Soo, kellelt 10 punkti ja 3 ründelauda.

Mäng täispikkuses:

Tartu mängud on FIBA Europe Cupil selleks hooajaks peetud, kuid see ei tähenda oluliste mängude lõppu. Juba sel reedel sõidab Tartusse AVIS Rapla meeskond, kellega tartlastel eelmisel hooajal tükk tegu oli. Kuidas tänavu, selgub kahe päeva pärast. Mängupääsmed müügil Piletilevis, müügipunktides ja kohapeal.