Talts kogus TLÜ/Kalevi vastu 30 punkti ja TÜ/Rock võitis 85:54

Tartu Ülikool/Rock mängis esimest korda sel hooajal Tallinnas sealse TLÜ/Kaleviga ning võitis kindlalt 85:54. Suurepärases hoos oli Janar Talts, kes kogus 25 mänguminutiga 30 punkti ja 13 lauapalli.

Legendaarses Tallinna Kalevi spordihallis peetud kohtumist jälgis tribüünilt paarsada inimest. Tartlased said avaminutitel küll edu sisse, aga 18:10 eduseisus lasti Kalevil teha Reimo Tamme vedamisel 10:0 spurt ja minut enne veerandaja lõppu leiti end 20:18 kaotusseisus. Avaveerandaeg lõppes viigiliselt 23:23.

Õige hoo sai TÜ/Rocki mäng sisse teisel veerandajal, kui esimese viie minutiga hoiti võõrustajad vaid kahe punkti peal ning veerandaeg lõpetati 13:6 vahespurdiga. Nii läksid meeskonnad poolajale TÜ/Rocki 47:33 eduseisus. Janar Taltsil oli poolajaks koos juba 19 punkti ja seitse lauapalli.

Kolmanda veerandaja keskel tegi TÜ/Rock 10:0 spurdi, millest Taltsi arvele kogunes kuus punkti ja sellega oli pealinlaste vastupanu murtud, sest vahe oli juba üle 20 punkti. Veerandaja lõpuks suurendati eduseisu veelgi. Viimast veerandaeg alustati seisult 74:47 ning see võimaldas mänguaega anda kõigile 11le kaasas olnud mängijale. TÜ/Rockil jäi pikema vigastuspausi tõttu eemale Joosep Toome ning kergemalt trennis hüppeliigest väänanud Tanel Kurbas. Viimasel neljandikul tartlased enam endises tempos skoori teha ei suutnud, aga sellest polnud suuremat lugu, sest ka võõrustajate mängus puudus sära. Mängu lõppedes olid tablool numbrid 85:54 ja TÜ/Rock sai kirja oma kuuenda võidu.

Janar Talts kogus üleplatsimehena 30 punkti ja 13 lauapalli. Meeskonna teise kaksikduubliga sai maha Augustas Peciukevicius visates 10 punkti ja andes 10 korvisöötu ning võttes ka viis lauapalli. Neljast kaugviskest kolm tabanud Gert Dorbek lõpetas mängu 15 punkti, seitsme lauapalli ja nelja korvisööduga. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 42:33 ning andis koguni 19 korvisöötu.

TLÜ/Kalevi resultatiivseim oli Reimo Tamm 13 punktiga. Robertas Grabauskas kogus 10 punkti kõrvale 10 lauapalli ja andis ka kaks korvisöötu.

Janar Talts enda esitusest suuremat numbrit ei teinud.

Meil oli tervel satsil pärast viimast tappasaamist vajadus tõestada ja täna andsime nii palju kui torust tuleb. Peatreener ütles, et mängige lahtist ja kiiret korvpalli ja see õnnestus ka. Enda numbrid ei olegi väga olulised, aga hea on see, et satsil läks päris hästi. Esimene euromäng on võõrsil ja saime nüüd sinna head emotsiooni kaasa.Janar Talts, TÜ/Rock ääremängija

Peatreener Gert Kullamäe hinnangul tõi edu kiirem mäng.

Hea, et saime lihtsaid korve ja rünnakpoolt pisut paremini jooksma. Peamegi oma mängu igal juhul kiiremaks saama. Aga selleks peame lauda kontrollima ja kaitses hästi mängima. Täna see õnnestus ja loodetavasti on selle pealt teisipäeval pisut kindlam mängida.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rock alustab järgmisel nädalal mänge EuroChallenge sarjas ning esimeses mängus minnakse võõrsil vastamisi Rumeenias Targu Rovinari Energiaga. Kohtumine algab teisipäeval, 4. novembril kell 19.00. Taas Eestis mängib TÜ/Rock karikavõistluste veerandfinaalmängu tänase vastase TLÜ/Kaleviga Paides reedel, 7. novembril ning teisipäeval, 11. novembril võõrustatakse kell 19.00 Tartus EuroChallenge alagrupi favoriiti Sofia Lukoil Academicut.