Sel nädalal: võõrsil mängud Valga ja Rakverega

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond jätkab koduses G4S korvpalli meistriliigas võidulisa hankimist sel nädalal kahe võõrsil mänguga. Teisipäeval võetakse mõõtu Valgalt ning reedel sõidetakse külla Rakvere Tarvale.

G4S KMLis sel hooajal 20 võitu ja kaks kaotust kogunud Tartu Ülikoolil on võimalus nädala lõpuks kaks võitu juurde kirjutada. Teisipäeval, 13. märtsil kell 19.00 pannakse pall mängu kohtumises Valgaga, kes sel hooajal kogunud vaid kolm võitu ja play-offidest sellega kindlasti välja jääb.

Pisut kaalukam kohtumine on aga reedel, 16. märtsil kui tartlased võtavad ette Rakvere reisi, et mängida sealse Tarvaga. Sel hooajal kindlalt põhiturniiri kolmandat kohta hoidev Tarvas pidi viimases kohtumises Tallinna Kalevile punktiga alla vanduma ja ilmselt seda vihasemalt soovivad nad kodusaalis kellelegi kohta kätte näidata. Et tegemist on võimaliku poolfinaalpaariga, siis võib seda kohtumist ka teatud mõttes poolfinaalseeria eelvaatuseks lugeda. Pall pannakse mängu kell 19.00 ja kohtumisele on sõitmas ka Tartu Ülikooli fännibuss. Lähemalt saab bussisõidu kohta lugeda meie kodulehelt.

Kalendris pisut ettepoole vaadates terendab sealt üks oluline kohtumine, mis ilmselt paneb paika selle hooaja põhiturniiri esimese koha. Jutt on Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli mängust Tallinnas, mis läheb arvesse kahe mänguna ning hetkel kalendris 31. märtsi peale on pandud. Selle kohtumise aeg nihkub ilmselt siiski mõne päeva võrra hilisemaks, sest märtsi viimasel päeval on Tallinnas saaliaegadega kitsas. Aga kui mängu aeg ja koht täpselt paika saab, siis anname sellest kõigile teada.

Ja kui pilgud veelgi kaugemale suunata, siis play-offidega alustab Tartu Ülikool 20. aprillil. Kes on kolme võiduni peetava seeria vastane ja mis aegadel täpselt mängud toimuvad selgub pärast veerandfinaalseeriaid, mis peavad olema mängitud ajavahemikus 3.-20. aprill.

Praegu on veel lahtine ka see, kas viimase põhiturniiri kohtumise ja poolfinaalseeria avakohtumise vahele jääval ajal Tartu Ülikool ka kontrollkohtumisi peab. Juhul, kui see treeningplaanidega sobib ning leitakse ka sobiv vastane, siis võib juhtuda, et üks-kaks kontrollmängu tehakse. Aga võib ka juhtuda nii, et mängunälga kasvatatakse treeningsaalis ja värskes õhus. Kui aprilli graafik selgemaks saab, siis anname sellest kindlasti ka teada.

Häid uudiseid saab jagada ka kõikidele Vallo Allingu talendi austajatele. Meeskonna kogenuima mängija käevigastus on ajalugu ja mees on taas rivis ning peaks homme Valga vastu mehetegusid tegema. Samuti on täie tervise juures eelmisel reedel mänguolukorras jalale pisut liiga teinud Marek Doronin.

Head korvpallinädalat!