Sel nädalal: kas kindlustatakse finaalikoht?

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond peab sel nädalal kaks G4S KML poolfinaalkohtumist ja kui mõlemad suudetakse võita, siis saab hakata valmistuma finaalseeriaks. Aga enne on vaja kaks korda piimameistritele tuul alla teha.

Reedeõhtuses kohtumises näitas meeskond, et vahepealne mängupaus on hästi mõjunud. Hea visketabavusega tõmmati mäng kiiresti käima ja lõpuks võideti kohtumine 38 punktiga. Kolmapäeval, 25. aprillil kell 20.00 algavas kohtumises on tartlaste ülesandeks hoida samasugust mänguks valmisolekut ning enesekindlust, sest arvata võib, et Piimameister Otto/Rapla kodupubliku toetusel nii kiiresti ei murdu. Esimest korda poolfinaalis mängivad mehed said kaotusega üle ka mängukrambist ja sisuliselt selg-vastu-seina olukorras võivad väga hea mängu teha. ETV2 teeb kohtumisest ülekande ning mängule sõidab ka fännibuss, mille kohta infot leiab meie kodulehelt.

Poolfinaalseeria kolib Tartusse taas pühapäeval, 29. aprillil kui kell 16.00 pannakse seeria kolmandas kohtumises pall mängu. Kas selle mänguga seeria lõppeb või jõuab alles poole peale, näitab aeg. Igatahes ootame kõiki saali kaasa elama. Pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 3€. Fännikaardiga saab tasuta sisse siis, kui seljas ka selle hooaja fänniklubi särk.

Pärast esimest poolfinaalmängu toimus esmakordselt ka FanTalk, kus 10-15 minutit oodata mallanud poolehoidjad said küsida Valmo Kriisalt, Kristo Saagelt ja Gert Kullamäelt mängu kohta kommentaari. Igati korda läinud üritusest pakume mõnda lõiku ehk peagi ka video vahendusel kõikidele vaadata. Samasugune vabas vormis mängukommentaaride jagamine toimub ka pärast pühapäevast mängu ja loodetavasti kujuneb sellest kena traditsioon.

Hea uudis on ka see, et Asko Paade on vaikselt põlvevigastusest taastumas ning alustab sel nädalal koos meeskonnaga treeninguid. Kas ja kui palju ta mänguaega saab, näitab mehe seisukord enne mängu.

Nädalavahetusel tegid aga Eesti meistrivõistluste finaalturniiridel mehetegusid Tartu Ülikooli Korvpallikooli mängijad ehk Tartu korvpalli järelkasv. Kõige nooremate ehk miniklassi korvpallurite finaalturniiril võeti pärast tulist finaalilahingut hõbemedalid. Kõige vanemate poiste ehk A-klassi finaalis tuli ka hõbemedalitega leppida kui finaalmängu, mida suures osas kontrolliti, lõpuminutitel lasti eduseis käest ja nii tuli skooriga 73:76 finaalis alla vanduda. Esindusmeeskonna nimekirjaski olevad Artur Saariste, Brett Nõmm ja Taavi Leok olid hõbedameeskonnas kandvates rollides. Lähemalt saab selle kohta lugeda TÜ Korvpallikooli kodulehelt.

Head korvpallinädalat ja pühapäeval saalis näeme!