Rocking China – 19. päev

Kolmas järjestikkune mängupäev ja teine, kus lisaks õhtusele mängule tehti ka korralik kümnetunnine sõidupäev lõppes sellega, et hiinlastest koosnev CBA sats Qingdao Eagles (kus eelmisel hooajal mängis ka Tracy McGrady) pandi kotti 87:58.

19. päev – Cili, Changsha, Hefei, Qingdao

Hommikul taas bussiga lennujaama poole teele asudes ei olnud meeste näod sugugi rõõmsad. Valdavalt unerüpes kulgenud kolmetunnine bussisõit lõppes poole üheteistkümne paiku Changsha lennuväljal, kust tunni pärast liiguti edasi lennukiga.

Vahemaandumine Hefeis ja ca kolme tunni pärast ehk kella kolme paiku maandusime Qingdao rahvusvahelisel lennuväljal. Kui juba oli lootust, et hotell on kiviviske kaugusel, siis viimase üllatusena öeldi, et hotelli sõidule kulub poolteist tundi. Päris nii kaua õnneks ei läinud ja kell 16.00 jõudsime hotelli, mis küll nii moodne polnud kui meie viimane hotell, aga autod selle ees olid küll uhked Porched ja BMWd – ei tea mis asju nad seal ajasid.

Kokkuvõttes siis enamvähem kümnetunnine sõitmine, mille käigus läbiti linnulennul tuhatkond kilomeetrit. Viimase nädalaga tuleb reisikilomeetreid päris hulganisti ja tuuri lõpuks saab ehk kokku lüüa ka selle kui palju me kokku maha oleme sõitnud.

Hotellis väike söök ja puhkus ja asuti teele mängule. Saal oli õnneks lähedal, aga spordisaali moodi see välja küll ei paistnud. Kuskil üsna getos viidi meid majade vahele ja sisse mingist arusaamatute kirjadega rohelisest uksest. Tuli välja, et tegemist oli kohaliku CBA meeskonna Double Star Eagles ligi 1500kohalise treeningsaaliga, mis ehitatud ilmselt mitemid aastakümneid tagasi. Põrand ja korvid olid üsna okeid, aga valgust oli vähe ja tribüüni toolid olid kaunite metallkaunistustega.

Aga hoolimata sõidust, kolmandast järjestikkusest mängupäevast, pikast tuurist ja kogu sellest Hiina asjaajamisest suutsid mehed end veelkord kokku võtta ja teha väga suurepärase mängu. Alguses läks masinavärgi käimaajamisega pisut aega ja hiina poisid tabasid hästi kaugelt, aga avaveerandaja võitsime ikka 24:22. Teisel veerandajal jäime küll pisut tagaajaja rolli, ent Valmo viimase sekundi keskjoonevise viigistas poolajaks seisu 41:41 peal. Teine poolaeg kuulus aga täielikult meile. Heasse hoogu said Tanel Kurbas ja Timo ning kolmandal veerandajal lasti kodumeeskonnal visata ainult seitse punkti samas ku ise koguti 26 punkti. Viimasel veerandajal jätkati samas joones ja lõpuks pandi Tracy McGrady endisele meeskonnale ja CBA eelmise hooaja viimasele meeskonnale korralik pakk skooriga 87:58. Valmo viskas teist mängu järjest parimana 22 punkti ja tabas viis kolmest. Joosep ja Timo lisasid võrdselt 12 ja Tanel Kurbas 10 punkti.

Taaskord tuli mängu järel tunnistada, et kokku on saanud väga tuumakas võistkond, millel on suur hing sees. Juba põhimõtteliselt ei anta alla ameeriklastele ja kohalikele hiina meeskondadele tahetakse kütta korralik saun hoolimata sellest, et võõrustajad võibolla selle peale kõige paremini ei vaata. Äge on vaadata, kuidas mehed hambad ristis kaitses mängivad või söötudega kohad välja mängitakse nii et ühel õnnelikul jääb üle ainult pall ilma kaitseta korvi sopsata. Sats nagu sats olema peab.

Homme on turnee viimane mäng ja teist korda võetakse ette CBA meeskond. Kuigi tänane mäng näitas jõuvahekorrad ära ja homne kaotus poleks väsimuse ja muu koosmõjul mingi ime, siis tahetakse tuur ikka võiduga lõpetada. Sel juhul oleks kaotatud ainult üks tänavakorvpalli naljamäng ja põhimõtteliselt on kõik vähegi asjalikumad mängud võidetud. Kogemusterikas käik igatahes.