Põhiturniir lõpetati suure võiduga Tarva üle

Tartu Ülikool/Rock pidas G4S KML põhiturniiri viimase kohtumise ning alistas võõrsil Rakvere Tarva 94:64. Justin Ingram oli Rocki parim 19 punkti, kuue lauapalli ja viie korvisööduga.

Rakvere Sporidhalli kogunenud pisut üle tuhadne korvpallisõbra elasid kaasa kohtumisele, kus kodumeeskond püsis löögiulatuses esimesel veerandajal, mis lõppes tartlaste 23:21 eduseisus. Teisel veerandajal hakkas aga rolli mängima Tarva lühem pink ning Rocki mehed said oma kaitse paremini pidama ja veerandaja keskel tehtud 17:2 spurt kallutas mängu selgelt Rocki kasuks. Poolajaks oli mänguseis 35:49 Rockile.

Kolmas neljandik kujunes küllaltki korvidevaeseks ning Maris Laksa üritas veerandaja alguses Tarva rünnakukoormust enda õlule võtta, ent oluliselt lähemale Tarvas ei jõudnud. Veerandaja lõpuminutitel suurendas hoopis Rock Justin Ingrami vedamisel vahe taas paarikümne punkti peale. Viimasest veerandajast kujunes suuresti seisu vormistamine, sest võõrustajatel, kellel puudus vigastuse tõttu Juris Umbrasko ja Renato Lindmets, ei leidunud enam võtmeid mängu tagasi tulemiseks. Lõppskooriks märgiti TÜ/Rocki 94:64 võit.

Justin Ingram teenis enim mänguminuteid ning viskas 34 minutiga 19 punkti, võttis kuus lauapalli ja andis viis korvisöötu. Vahetusest sekkunud Timo Eichfussi arvele kanti 17 minutiga 15 punkti ja viis lauapalli. Rain Veideman viskas 13 ja Joosep Toome 12 punkti. Ivan Nelyubov sai hakkama aga kaksikduubliga visates 10 punkti ja võttes 11 lauapalli.

Tarva vägesid vedas Reimo Tamm visates 21 punkt ja võttes viis lauapalli. Brandis Raley-Rossi arvele kanti 15 punkti ja koguni 12 lauapalli. Maris Laksa viskas 12 punkti.

„See hooaega on olnud klubile hästi valulik ja ega ma suurt rõõmu sellest võidust ei oska tunda,“ sõnas Kullamäe pärast mängu Delfi Spordile. “Me polnud eraldi valmistunud tänaseks mänguks, aga muidugi tahtsime võita, sest kui vastasmeeskonna treeneriks on Elvis Presley, siis ega kaotada ei taha: pärast tuleb ukses ja aknast seda, mida peab lugema ja kuulma,” sõnas Kullamäe.

TÜ/Rockile oli see viimaseks ehk 16. põhiturniirimänguks. Topeltmängude juures on kogutud 28 võitu ja neli kaotust ning kuigi hetkel juhitakse liigatabelit, siis on homse mänguga võimalik Tallinna Kalev/Cramol tõusta sama paljude võitu ja kaotuste peale, ent omavaheline mäng annaks eelise Kalev/Cramole. Selleks peaks aga Kalev/Cramo homme alistama TTÜ.

Esimese veerandfinaalikohtumise peab TÜ/Rock kodus 10. aprillil ning vastaseks on sõltuvalt lõplikust tabelikohast kas Tallinna Kalev või Valga/Maks & Moorits.