Pärnakatelt tuli vastu võtta üllatuskaotus

G4S KMLis teist kohta hoidval Tartu Ülikoolil tuli vastu võtta ebameeldiv üllatus kui suvepealinnas jäädi 93:99 alla sealsele Pärnu KKle. Ilma Bill Amise ja Marek Doroninita mänginud tartlaste parimaks oli Rain Veideman 22 punkti ja viie korvisööduga.

Tartu Ülikool teenis oma selle hooaja teise kaotuse G4S KMLis Pärnu spordihallis paarisajapealise publiku ees. Avaveerandaja 25:17 võitnud Tartu Ülikool lasi pärnakad mängu tagasi teisel veerandajal, kui üha paremasse hoogu Toomas Raadik ja Ranna Raap. Kahe noore mängumehe vedamisel võitis Pärnu poolaja 48:45.

Kolmanda veerandaja keskel läks Tartu Ülikool küll paariks minutiks juhtima, ent veerandaeg lõppes siiski kodumeeskonna 66:64 eduseisus. Kui kohtumise lõpuni jäi kolm minutit tõid Kristo Saage kaugvise ja korv Vallo Allingult ülikoolimeeskonna kolme punkti kaugusele seisul 78:81. Veel 50 sekundit enne lõppu oli Tanel Kurbase korvi järel kaotusseis minimaalne seisul 88:89, ent viimase minuti vabavisetel olid pärnakad kindlad ja abi polnud ka Silver Leppiku kaugviskest ega Rain Veidemani korvist – vastu tuli võtta kaotus numbritega 93:99.

33 minutit mänginud Rain Veideman kogus meeskonna parimana 22 punkti ja viis korvisöötu. Tanel Kurbas kogus 19 punkti ja üheksa lauapalli. Neli kaugviset tabanud Silver Leppik lisas 12 ja Vallo Alingu 10 punkti. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa jalavigastust raviv Bill Amis ning külmetushaiguse tõttu jäi koju Marek Doronin.

Üleplatsimehed olid aga kaks pärnakat – Toomas Raadik viskas võidumängus 25 punkti ja võttis 11 lauapalli ning Rannar Raap lõpetas mängu 25 punkti ja kuue lauapalliga. Elgar Tamsalu viskas 12 ja Kristjan Voolaid 10 punkti.

Tartu Ülikool jätkab G4S KML turniiritabelis teisel kohal 14 võidu ja kahe kaotusega. Pärnu on kolme võidu ja 15 kaotusega kaheksandal ehk viimasel kohal.

Tartlaste järgmine mäng on reedel, 27. jaanuaril kui kodusaalis võetakse vastu leedukate Pieno Zvaigzdes. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00.