3.10.11 – G4S KML alustab

TÜ korvpallinädal: G4S KML alustab

Alanud nädala olulisemateks hetkedeks Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna jaoks on kolmapäeva ja reede õhtud – just sellal peetakse kaks G4S KML kohtumist. Kolmapäeval võõrustatakse Rapla KK meeskonda ning reedel sõidetakse Rakveresse mängima sealse Tarvaga.

Mängukava
Pärast pühapäevaõhtust edukat Balti liiga algust jääb Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal üle vaid samas taktis jätkata ka koduses liigas. Esimene võimalus selleks on kolmapäeval kui kell 19.00 võõrustatakse kodusaalis Rapla KK meeskonda. Rapla näitas karikavõistlustel, et meeskonnas on sisu küllalt ning tänu Janar Soo ja ekstartlase Sven Kaldre vedamisele pakuti Rakvere Tarvale kõva vastupanu, mäng lõppes küll 66:69 kaotusega. Soolt selles mängus meeskonna parimana 16 ja Kaldrelt 14 punkti. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ning pilet mängule maksab 3€ ja sooduspilet 2€.

Kaks päeva pärast seda sõidab ülikoolimeeskond Rakverre mängima sealse Tarvaga. Ohtralt kontrollkohtumisi pidanud Tarvas alustab G4S KML liigat samuti kolmapäeval kui külastatakse TTÜ KK meeskonda. Tartlastel ei saa Rakveres kindlasti kerge olema, ja seda hoolimata nii mõnegi TÜ meeskonnaliikme varasemast kogemusest Rakvere spordihallis – Tarvas ja kodusaal on alati ohtlik kombinatsioon.

Täpsemalt saab meeskonna mängukavaga tutvuda kodulehel: http://basket.ut.ee/kalender/

Mängijate tervis
Meeskonna põhijõud on täie tervise juures ja treenivad hoolega. Tanel Kurbas, kes esimesest BBLi kohtumisest jäi väikese jalavigastuse tõttu kõrvale peaks kolmapäevases mängus taas rivis olema. Baltai vastu katkise kulmuga lõpetanud Silver Leppik ning seotud küünarnukiga mänginud Sten Sokk on kolmapäeval taas platsil. Marek Doronin on oma käevigastuse tõttu tähelepanelikumal jälgimisel, ent trennide kaasategemist ja mängimist see vigastus enam oluliselt ei sega.

Mänguvormidest
Selle hooaja kontroll- ja hooajaeelseid kohtumisi on Tartu Ülikool mänginud treeningvormina käsitletavas sinivalges vormis. Lähima paari päeva jooksul peaksid valmis saama uhiuued mänguvormid, mis põhitoonilt on valged, ent palistatud mustade triipudega. Tänasel G4S KMLi avapressikonverentsil tutvustati valget mänguvormi ka avalikkusele ning sealsetelt piltidelt saab aimu, millises riietuses mehi platsil nägema hakkab.

Sinised vormid peaksid saabuma ka lähiajal ning siis saab vormi täiskomplekt kokku.