Salva Basket Cup 2016

SBC pea

 

TeamsSchedule 2003Schedule 2004Schedule 2006Schedule 2007Info

2003

  • Salva/Rock I
  • Rujiena
  • KK Rae Koss/Rae SK
  • TTÜ SK
  • Parksepa SK
  • Salva/Rock II

2004

  • Salva/Rock I
  • Salva/Rock Ülenurme
  • Rujiena
  • Saku KK
  • Torma SK
  • Rim SK

2006

GROUP A

  • Salva/Rock 06
  • Raplamaa
  • Rujiena
  • KK Rae Koss/Rae SK

GROUP B

  • Salva/Rock 05
  • Neva Stars
  • Salva/Rock Ülenurme
  • BC Tarvas/Rakvere SK

2007

GROUP A

  • Salva/Rock 07
  • Räpina Kotkad
  • Väike-Maarja
  • Kuldre Kool

GROUP B

  • Salva/Rock 06
  • Rim SK
  • Rapla KK
  • Salva/Rock 08

Friday | 03.06.2016 | UT sports hall, 3rd court

12.00 | Salva/Rock II – Salva/Rock I
13.15 | Parksepa -Rujiena
14.30 | KK Rae Koss/Rae SK – TTÜ SK
15.45 | Salva/Rock I – Parksepa
17.00 | TTÜ SK – Salva/Rock II
18.15 | Rujiena KK – Rae Koss/Rae SK

Saturday | 04.06.2016 | UT sports hall, 3rd court

9.30 | TTÜ SK – Salva/Rock I
10.50 | KK Rae Koss/Rae SK – Parksepa
12.10 | Salva/Rock II – Rujiena
13.30 | Shooting Contest
14.00 | Salva/Rock I – KK Rae Koss/Rae SK
15.20 | Rujiena – TTÜ SK
16.40 | Parksepa – Salva/Rock II

Sunday | 05.06.2016 | UT sports hall, 3rd court

9.00 | Rujiena – Salva/Rock I
10.15 | Salva/Rock II – KK Rae Koss/Rae SK
11.30 | TTÜ SK – Parksepa
12.45 | Award Ceremony

Friday | 03.06.2016 | UT sports hall, 2nd court

12.00 | Torma SK – Salva/Rock
13.15 | Rim SK – Salva/Rock Ülenurme
14.30 | Rujiena – Saku KK
15.45 | Salva/Rock – Rim SK
17.00 | Saku KK – Torma SK
18.15 | Salva/Rock Ülenurme – Rujiena

Saturday | 04.06.2016 | UT sports hall, 2nd court

9.30 | Saku KK – Salva/Rock
10.50 | Rujiena – Rim SK
12.10 | Torma SK – Salva/Rock Ülenurme
13.30 | Shooting Contest
14.00 | Salva/Rock – Rujiena
15.20 | Salva/Rock Ülenurme – Saku KK
16.40 | Rim SK – Torma SK

Sunday | 05.06.2016 | UT sports hall, 2nd court

9.00 | Salva/Rock Ülenurme – Salva/Rock
10.15 | Torma SK – Rujiena
11.30 | Saku KK – Rim SK
12.45 | Award Ceremony

Friday | 03.06.2016 | UT sports hall, 4th court

12.00 | Salva/Rock Ülenurme – Salva/Rock 05
13.15 | Raplamaa – Rujiena
14.30 | Salva/Rock 06 – KK Rae Koss/Rae SK
15.45 | Salva/Rock 05 – BC Tarvas/Rakvere SK
17.00 | Neva Stars – Salva/Rock Ülenurme
18.15 | Rujiena – Salva/Rock 06
19.30 | KK Rae Koss/Rae SK – Raplamaa
19.30 | BC Tarvas/Rakvere SK – Neva Stars – 2nd court

Saturday | 04.06.2016 | UT sports hall, 4th court

9.30 | Salva/Rock 06 – Raplamaa
10.50 | Salva/Rock 05 – Neva Stars
12.10 | Rujiena KK – Rae Koss/Rae SK
13.30 | Shooting Contest
14.00 | Salva/Rock Ülenurme – BC Tarvas/Rakvere SK
15.20 | A III – B IV
16.40 | B III – A IV
18.00 | B II – A I
18.00 | A II – B I – 2nd court

Sunday | 05.06.2016 | UT sports hall, 4th court

9.00 | places 7.-8.
10.15 | places 5.-6.
11.30 | places 3.-4.
12.45 | Final
14.00 | Award Ceremony

Friday | 03.06.2016 | UT sports hall, 1st court

10.45 | Salva/Rock 07 – Kuldre Kool
12.00 | Räpina Kotkad – Väike-Maarja
13.15 | Rim SK – Rapla KK
14.30 | Salva/Rock 06 – Salva/Rock 08
15.45 | Kuldre Kool – Räpina Kotkad
17.00 | Salva/Rock 08 – Rim SK
18.15 | Salva/Rock 07 – Väike-Maarja
19.30 | Salva/Rock 06 – Rapla KK

Saturday | 04.06.2016 | UT sports hall, 1st court

9.30 | Salva/Rock 07 – Räpina Kotkad
10.50 | Salva/Rock 06 – Rim SK
12.10 | Rapla KK – Salva/Rock 08
13.30 | Shooting Contest
14.00 | Väike-Maarja – Kuldre Kool
15.20 | A III – B IV
16.40 | B III – A IV
18.00 | B II – A I
19.20 | A II – B I

Sunday | 05.06.2016 | UT sports hall, 1st court

9.00 | places 7.-8.
10.15 | places 5.-6.
11.30 | places 3.-4.
12.45 | Final
14.00 | Award Ceremony

CONTACTS
Gert Prants – coach Tartu Rock teams, organizer
Mob +372 5660 8314
E-mail: gert.prants@gmail.com
English

Janeli Lilleallik – assistant, organizer
Mob +372 5331 2872
E-mail: janeli.lilleallik@gmail.com
English

GYM
University of Tartu Sports Centre
Address: Ujula 4,51008, Tartu
Phone: +372 737 6280

ACCOMMODATION
Hostel Tamme
Address: Tamme puiestee 1, 50403, Tartu
Web: http://tartusport.ee/majutus/
Phone: +372 744 8408

MEALS
You have BREAKFAST and DINNER in Hostel. Please ask from the hostel by yourselves.

LUNCH is in the gym.

Lunch times:
03.06 – 13.00-16.00
04.06 – 13.00-16.00
05.06 – 11.00-15.00

SHOOTING CONTEST
We have scheduled a shooting contest on Saturday, 13.30. Each agegroup has its own competiton and 3 best shooters from each group will be awarded.

COACHES MEETING
Friday, 21.30 at the Sports hall meeting room.
Address: Ujula 4

Skip to toolbar