U12 Draakonid naasid Venemaalt turniirivõiduga

Tartu Ülikooli korvpallikooli U12 Draakonite võistkond reisis nädalavahetuseks Venemaale, Peterburi lähedal asuvasse Toksovo Olümpiakeskusesse, kus toimus turniir “Timofey Mozgov Cup”. Lisaks meile osales ka Reinar Halliku Korvpallikool ja 4 tiimi Venemaalt: kohalik VSHOR “NAB”, Ramenskoe Wolves, DUSC Chekhov ja Permi “Ural Great Junior”.

Mängude tulemused:
DUSC Chekhov 35:39 TÜKK Draakonid
Ural Great Junior 38:42 TÜKK Draakonid
TÜKK Draakonid 63:15 Reinar Halliku KK
Ramenskoe Wolves 45:54 TÜKK Draakonid
TÜKK Draakonid 51:49 VSHOR “NAB”

Draakonid võitsid kõik 5 mängu ja saavutasid esikoha. Turniiri sümboolsesse viisikusse valiti Viljandi SK-st “laenul” olnud Taavi All ja võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Hendrik Metsa. Lisaks võistlusmängudele toimus reede õhtul ka viskevõistlus, kus meie poisid paraku 4 hulka ei jõudnud, ja Skype vahendusel konverentskõne Venemaa koondislase ja 2016 aasta NBA meistri Timofey Mozgov’iga. Turniiri patroon rääkis oma karjäärist ja saavutusest, vastas poiste küsimustele ja andis nõu, kuidas samuti korvpallurina nii kaugele jõuda.

Peatreener Joosep Toome kommentaar: “Turniiri tase osutus väga ühtlaseks ja pea kõikides mängudes säilis põnevus viimaste sekunditeni – selles mõttes väga kasulik reis. Positiivse poole pealt nägin mõne poisi tegutsemises edasiminekut ja enesekindluse kasvu. Võistkondliku mängu koha pealt meeldis tavalisest agressiivsem kaitse ja vastaste edestamine just vaheltlõigete ja kiirrünnakute osas. Samas, võrreldes venelastega, on kõikidel poistel suur varu füüsilise võimekuse osas. Loodan, et poisid said indu juurde, et eesoleval suvel ja ka kaugemas tulevikus sportlikult päevi sisustades ja tublisti treenides seda märgatavalt parandada.”

Suured tänud kaasa sõitnud ja kodudes interneti vahendusel kaasa elanud fännidele!

Draakonid lõpetavad oma võistlushooaja 8.-10. juunil Brüsselis toimuva turniiriga. Nädal enne seda (31. mai – 2. juuni) avaneb neil võimalus treenida kolma päeva linnalaagris leeduka Tomas Kersise näpunäidete järgi.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud