U12 (2007) poisid lõpetasid Balti Liiga hooaja 6. kohaga

Tartu Ülikooli korvpallikooli U12 võistkond osales nädalavahetusel Balti Liiga finaalturniiril Jelgavas. Reedel alustati mängudega alagrupifaasis, kus võideti Saldus/Jaunsardze’t 57:38 ja A. Kraukla VEF’i 45:25, kuid kaotati Runa Basket’ile 38:49. Seega saavuatati alagrupis 2. koht ja mängiti edasi kohtadele 5-8. Napp võit Valmiera vastu (49:45) ja kindel allajäämine Mazeikiai’le (45:62) tähendas kokkuvõttes 6. kohta.

U12 poiste treener Joosep Toome võttis finaaletapi kokku järgnevalt: “Kuigi lõpetasime etapi positiivse saldoga, olen pettunud, et me ei suutnud korralikku vastupanu osutada tugevametele võistkondadele nagu Runa ja Mazeikiai. Kui eelmisel nädalavahetusel toimunud EMV finaalturniiril mängisime väga hea häälestusega ja meeskondlikult, siis lõppenud nädalavahetusel jäi mõlemas vajaka.”

“Kogu neljaetapiline BBBL-i hooaeg oli sõit nagu Ameerika mägedel – suurte üles ja alla kõikumistega. Kohati mängisime üle oma taseme ja võitsime lõppjärjestuses endast ettepoole jäänud võistkondi (Runa, ASKA, Mazeikiai), kuid oli ka väga ebaõnnestunud esitusi, minu hinnangul madalama tasemega vastaste vastu. Kui arvestada meie keskmist esitust, siis eelmise hooajaga võrreldes näen ma kindlasti edasiminekut. Liigume õiges suunas ja töö peab jätkuma. Et rahvusvahelistel turniiridel edukamad olla, peame eelkõige parandama oma üldfüüsilist võimekust ja tehnilisi oskusi. Tugevate võistkondade vastu jäime selgelt hätta nende kiirrünnakute pidurdamisel, mis said enamasti alguse meie pallikaotustest,” võttis Toome Balti liiga hooaja kokku.

“Poisid, kes tahavad tõesti paremaks saada, peavad mõistma, et kõige tähtsam on igal treeningul endast parim anda. Lihtsalt treeningutele kohale ilmumisest ei piisa. Tuleb ennast sundida pingutama, niikaua kuni see muutub harjumuseks ja sa hakkad seda nautima. Aga et olla üldse võimeline trennis parima andmiseks, pead sa korralikult välja puhkama (piisavalt unetunde) ja õigesti toituma,” andis treener arenguks juhtnööre.

U12 poisid on järgmisena võistlustules kodusel Tartu Basket Cup’il, mis toimub 3.-5. mail TÜ spordihoones.

Suured tänud toetuse eest meie fännidele nii saalis kui kodudes!

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud